Dá sa namaľovať akrylátová vaňa?

Miška sa na nás obrátila s požiadavkou, že by chcela namaľovať bielu akrylovú vaňu na čierno. Zámer bol vytvoriť z akrylovej vane samostatne stojacu majestátne vyzerajúce vaňu. Z palety farieb si vybrala odtieň Graphite. Pred samotným natieraním sme vaňu odporučili dobre umyť a odmastiť denaturovaným liehom. Akcia si vyžiadala až tri nátery farby. Prvý realizovala Miška zriedenou farbou, aby sa vytvoril dobrý podklad a farba pevne priľnula k povrchu. Druhú vrstvu naniesla už nezriedenou farbou. Keďže ale stále nebol náter úplne zjednotený, tak sme boli o pomoc požiadaní my. Finálny náter sme realizovali valčekom neriedenou farbou a nakoniec sa podaril krásny, zamatovo vypadajúci jednoliaty náter. 

Miška na nožičky vane naniesla ešte tmavý vosk a tak im dodala na elegantnosti a miernom leksu. Na natieranie takýchto komplikovanejších povrchov je potrebné mať už určité skúsenosti s používaním dekoratívnych farieb Chalk Paint, aby mal človek pri práci istotu. Je dobré „mať v ruke“ kedy viac pritlačiť, kedy pridať farbu, kedy pridať trocha vody. To sú veci, ktoré sa človek naučí iba pri maľovaní. Základy a nejaké tie triky pri práci s farbami vás naučíme na našich workshopoch, alebo si pozrite návody a časté otázky na našich stránkach.

Tento nezvyčajný projekt bola celkom výzva, ale Chalk Paint™dekoratívne farby jednoducho posúvajú hranice! Samozrejme pri maľovaní povrchu ako je akryl, nemôžeme očakávať 100 percentnú odolnosť náteru voči oderu či striekajúcej vode. Vaňa je ale namaľovaná asi pol roka a zatiaľ na nej nebadať žiadne defekty. Určite treba ale k povrchu pristupovať jemnejšie a ošetrovať ho s citom.

Miške ďakujeme za fotky z jej kúpeľne:)

(prečítané 4626 krát)

4.80 avg. rating (95% score) - 5 votes

Komentáre (9) k článku Dá sa namaľovať akrylátová vaňa?

 1. Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či sa dá použiť farba aj na madlá vo vani. Máme ich dosť ošúchané, takže by som ich potrebovala nejak zrenovovať a hľadám spôsob. Ďakujem.

  1. Dobry den, madla byvaju z velmi leskleho hladkeho materialu, farba by sa zacala casom olupovat. Tiez je tam vysoky vyskyt vody, takze premalovanie by bolo len docasnym riesenim. Eva

  1. Dobrý deň, Chalk Paint farby sú dekoratívne farby a ich použitie na pracovnú dosku v kuchyni vydrží len krátkodobejšie. Určite natretá doska nevydrží roky. Ak by ste ju predsa len chceli zmeniť našou farbou, na zafixovanie odporúčam nejaký veľmi odolný vodouriediteľný lak. Tak by mohla niečo vydržať. Pekný deň prajem. Eva

 2. Dobrý deň,
  môžem použiť farbu aj na kachličky v kuchyni? Chytí mi dobre na ten hladký povrch?
  Čo potom použiť na zafixovanie farby?
  DAkujem

  1. Dobrý deň, farba Annie Sloan chytí aj na kachličky, čím viac je ich povrch drsnejší, tým je to lepšie. Ak je ich povrch veľmi hladký, treba nechať farbu postáť medzi jednotlivými nátermi aj 48 hodín. Čím dlhšie farba postojí, tým je tvrdšia a lepšie prichytená. Určite dajte aspoň dva nátery. Na záver použite 2-3 vrstvy priesvitného vosku. Pozor však na miesta, kde je veľká mastnota (napr. prskajúci olej z panvice), mastnota sa môže ukázať v podobe fliačikov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code