Satin Paint

Farby Satin Paint – Saténové farby sú najnovší produkt v rodine Annie Sloan farieb. Satin Paint sú umývateľné, utierateľné, rýchloschnúce interiérové farby na vodnej báze s nízkym obsahom VOC (organické prchavé látky) s veľmi jemným 10% leskom. Náter je po maľovaní hladký bez viditeľných ťahov štetca a je veľmi odolný. Všetky odtiene Satin Paint nájdete v našom eshope.

Najčastejšie otázky o Saténových farbách Satin Paint

Čo môžem so Satin Paint maľovať?. Náter je po namaľovaní veľmi odolný, preto je vhodný na všetky namáhané plochy v byte, napr. na dvere, podlahové lišty, zárubne, kuchynské linky, či parapety, ale aj na bežný nábytok. Farba je vhodná na drevené a kovové povrchy.

Je potrebné náter so Saténovou farbou Satin Paint na záver zafixovať?. Nie. Farba už v sebe obsahuje fixačnú zložku, preto nie je nutné náter na záver voskovať, či lakovať. SATIN PAINT farby sú vhodné na množstvo rôznych povrchov, primárne však na drevené a kovové prvky v interiéri. Nie sú vhodné na podlahy, tu radšej siahnite po farbách Chalk Paint a laku na záver.

V prípade veľmi namáhaného povrchu môžete náteru pridať extra ochranu nanesením Chalk Paint laku.

Ako si povrch pred maľovaním pripraviť?.Saténové farby Satin Paint farby nevyžadujú náročnú prípravu, avšak maľovaný povrch dobre odmastite a veľmi lesklé, lakované povrchy určite odporúčame aj prebrúsiť. Povrch pred maľovaním zbavte všetkého prachu, špiny a mastnoty. Na odmastenie použite odmasťovač na vodnej báze, saponát, mydlo a pod. Čím lepšia prípava nábytku, tým lepší výsledok na záver. Prípava kovových povrchov – povrch prebrúste, vyčistite a dobre odmasite. Kovové povrchy, ktoré už boli maľované tiež prebrúste, zbavte prachu a mastnoty. Použitie základnej farby na kov zaistí dlhšiu trvácnosť náteru a tiež ochráni samotný kov.

Myslite na to, že ak chcete docieliť pekný hladký povrch, aj podklad musí byť hladký:)

Koľko farby budem potrebovať?.Výdatnosť 750 ml balenia je 11m2 v jednom nátere. Farba má veľmi kvalitné pigmenty a výborne kryje, pre pekný dokonalý vzhľad odporúčame naniesť dve vrstvy. V prípade, že budete maľovať tmavý povrch na bielu, rátajte s jednou vrstvou naviac.

Je potrebné farbu riediť?. Nie. Farbu treba iba veľmi dobre premiešať. Je pripravená v konzistencii vhodnej na priame nanášanie. Riediť farbu vodou sa odporúča pri maľovaní úplne nového ešte neoštreného dreva, ktoré je veľmi nasiakavé. V takom prípade si urobte redšiu verziu farby (cca 3 diely farby a 1 diel vody)a naneste na povrch. Vytvoríte tak výbornú podkladovú bázu pre druhú plnú vrstvu. Podobne postupujte, ak chcete premaľovať veľmi tmavý povrch na výrazne svetlejšiu farbu.

Je saténová farba Satin Paint vhodná a na detský nábytok, či hračky?. Áno. Farba je certifikovaná ako bezpečná na použitie na detské hračky a nábytok (EU Toy Safety Directive BS EN 71-3-2019.)

Ako dlho farba schne?. Čas schnutia je približne 60 minút. Záleží od teploty a vlhkosti prostredia a tiež od hrúbky nanesenej vrstvy. Druhú vrstu môžete naniesť po 1-2 hodinách, keď je povrch na dotyk suchý. Celková doba tvrdnutia náteru je približne 14 dní. Po tomto čase náter získa úplnu tvrdosť a odolnosť. V prípade maľovania povrchov vo vlhkom prostredí (napr. kúpelňa) nechajte jednotlivé vrtvy schnúť dlhšie. Počas 14 dňovej doby „tvrdnutia“ náteru povrch nevystavujte prílišnej záťaži a neumývajte ho.

Ako vyčistiť náradie po práci?. Štetce, valčeky a iné náradie vyčistite teplou vodou pridaním saponátu. Po dôkladnom vymytí štetce usušte pomocou handričky a nechajte doschúť zavesené dolu hlavou.

Ako farbu uskladniť po použiťí?. Farbu skladujte s suchom a chladnom mieste. Nevystavujte ju príliš vysokým, či nízkym teplotám. Nenechajte ju zmrznúť. Ak miniete viac než polovicu plechovky, prelejte zvyšok farby do menšej vzduchotesnej nádoby. Farba tak vydrží dlhšie. Odporúča sa spotrebovať ju do 6 mesiacov od zakúpenia.

(prečítané 4673 krát)

4.00 avg. rating (81% score) - 12 votes

Komentáre (11) k článku Satin Paint

 1. Dobry deň, môžem zmiešať satenovu farbu s kriedovou farbou, keď chcem stmaviť a zmeniť odtieň farby? Ďakujem

  1. Dobrý deň Anka, áno, môžete zmiešať aj saténopvú farbu s kriedovou. Myslite však na to, že čím viac jednej alebo druhej farby pridáte, tým viac sa zmení vlastnosť druhej farby. Napr. ak pridáte do kriedovej farby len malé množstvo saténovej, náter treba zafixovať voskom alebo lakom. Príjemné tvorenie prajem. Eva

  1. Dobrý deň, ánp, aj na Satin farbu môžete použiť dekupážny papier. Ten je však na záver nutné ešte zalakovať. Eva

 2. Dobrý deň, prosím je lepšie nanášať farbu satin paint štetcom,alebo valčekom? A ak valčekom,tak akým? Idem natierať dvere (hladké, rovné). Ďakujem.

  1. Dobry den, mozete pouzit stetec alebo valcek. Oba nastroje su vhodne, farba ma tu vlastnost, ze sa rozlieva do hladka a minimalne vidiet tahy stetca, pripane tu „krupicku“ od valceka. Pri valceku je vseobecne vyssia spotreba farby. AK stetec, odporucam plochy synteticky stetec, ak sa rozhodnete pre valcek, vhodny je penovy valcek. Pekny den prajem Eva

 3. Ahoj Evka,
  mám jednu otázku. Ak sa idú maľovať dvierka na kuchynskej linke s farbou Satin, je nutné fixovať voskom alebo lakom?
  Ďakujem
  Andrea

  1. Ahoj, v zasade nie je nutne Satin farbu fixovat. Ak je vsak kuchyna vyuzivana naozaj intenzivne, zvazila by som pouzitie laku, ten zabezpeci este vacsiu ochranu. Vosk by nebol postacujuci a v pripade Satin farieb nie je vhodny, nevie sa do farby vpit. Ten je dobre pouzivat iba v kombinacii s Chalk kriedovou farbou. Pozdravujem Ta:) Eva

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code