Wall Paint vs. Chalk Paint

alebo aký je rozdiel medzi Wall Paint farbou na stenu a kriedovou Chalk Paint™ farbou z dielne Annie Sloan.

Annie vynašla kriedovú Chalk Paint™ farbu v roku 1990. Je to vodouriediteľná farba navrhnutá najmä na maľovanie nábytku, avšak jej vlastnosti umožňujú jej použitie takmer na každom povrchu od dreva, laminátu, kovu, či textilu. Pomocou kriedovej Chalk Paint™ farby dokážete vytvárať rôzne efekty, maľovať pekne moderne na hladko, ale je výborná aj na vytváranie  rôznych efektov patinovania a vytvárania starých náterov. Na záver sú dva spôsoby ako náter zafixovať – môžete použiť Chalk Paint™ vosk alebo Chalk Paint™ lak. Tento typ farby vyvolal revolúciu v oblasti dekoratívneho maľovania, nakoľko umožnil širokej verejnosti použiť jeden typ farby na dotváranie svojich domovov. Či už farbu použili na namaľovanie kuchynskej linky, podlahy, zafarbenie závesov, či si pomocou nej doladili rôznorodý nábytok.

Kriedová Chalk Paint™ farba môže byť použitá aj na stenu a je vhodná najmä do starších domov, ktoré vyžadujú dokonalo priedušný náter na stene. Nebola však špeciálne na tento účel vytvorená.

Naopak, nová Wall Paint farba na stenu bola vytvorená presne na to. Vychádzajúc z bohatých skúsenosti pri výrobe Chalk Paint™ farieb bola vytvorená tak, aby bola plná kvalitných pigmentov  a aby už samotná farba obsahovala ochrannú zložku . Nie je ju teda na záver nutné voskovať ani lakovať.

Tu sú zhrnuté najvýznamnejšie rozdiely medzi Chalk Paint™ a Wall Paint.

  1. „ONE STEP = JEDEN KROK“  Wall Paint farba je oproti Chalk Paint™ farbe oveľa odolnejšia, nevyžaduje ochranu pomocou vosku, či laku. Je to jednokrokový (one step )proces.
  2. „THE LOOK = VZHĽAD“ Výsledný náter na stene vyzerá inak. Stena po použití Wall Paint farby má veľmi jemnulinký lesk. Pri jej vytváraní bolo zámerom uchovať matný „kriedový“ vzhľad, ktorý je tak u kriedových Chalk Paint™ farieb veľmi obľúbený. Avšak jemnulinký lesk, ktorý je dôsledkom použitia ochranných zložiek vo farbe, je na stene oveľa viac praktickejší.
  3. „DURABILITY = ODOLNOSŤ“ Wall Paint stenová farba je nesmierne odolná a trvácna, dá sa poutierať, či poumývať. Bola testovaná nezávislými odborníkmi a zniesla skutočne „drsné“ zaobchádzanie. V porovnaní s konkurenciou v tomto obstála najlepšie. Je teda vhodná všade tam, kde potrebujete mať odolný a umyvateľný náter – do chodby, kúpeľne, okolo schodišťa, v kuchyni, obývačke, či detskej izbe. Jednoducho všade, kde chcete mať nádhernú stenu…Chalk Paint™ farba bez ochrannej vrstvy túto extrémnu odolnosť nemá.
  4. „COLOR CHOICES = PALETA ODTIEŇOV“ Niektoré z odtieňov nájdete aj v palete Chalk Paint™ aj Wall Paint. Annie však navrhla úplne 17 nových odtieňov ideálnych pre použitie práve na steny. Sú medzi nimi najmä zosvetlené najobľúbenejšie odtiene Chalk Paint™, aby tak krásne ladili a dopĺňali nábytky maľované kriedovými Chalk Paint™ farbami.
  5. Chalk Paint je vhodná takmer na všetko, Wall Paint farba je vhodná len na stenu. Bez podkladového náteru a dôkladnej prípravy by Wall Paint farba na hladších povrchoch nedržala. Preto ju neodporúčame používať ako alternatívu na maľovanie kuchynských liniek, či nábytku.

Jednoduché zhrnutie: Annie Sloan Wall Paint farbu použite na steny a Chalk Paint™ farbu Annie Sloan použite na nábytok, kuchynské skrinky, podlahy a na staršie steny, ktoré vyžadujú priedušnú farbu 🙂

Všetky odtiene Chalk Paint™ a Wall Paint farieb nájdete v našom eshope. Príjemné vyberanie 🙂

(prečítané 24 krát)

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

code