Chalk Paint na stenu?

Samozrestary-vzhlad-stenyjme! Chalk Paint™ farby od Annie Sloan môžete bez váhania použiť aj na stenu. Ak chcete pekný hladký jednoliaty náter, farbu nerieďte. Nanášajte ju štetcom alebo valčekom. Farby majú veľmi kvalitné pigmenty a krásne kryjú. Ak sa Vám páči taký šmuhovaný efek, farbu si zrieďte a nanášajte štetcom. Môžete ju kľudne aj rozotierať vlhkou špongiou.

Pozrite si návod osuchany-vzhlad-stenyako sme si prerobili naše steny v spálni na chalupe. Pôvodne boli biele, ale keďže sme ľudia „farební“, zažiadalo sa nám zmeny.  Po celom obvode sme si urobili nedokonalo natretý sokel, použili sme odtieň Paris Grey a farbu sme dosť riedili vodou. Na stenu za čelom postele sme chceli vyrobiť akoby starý efekt použitia tradičných valčekov. Pomohli sme si plastovou šablónou a postupne nanášali rôzne odtiene, ktoré sme si vopred vybrali a ktoré sú použité aj na nábytku či doplnkoch v izbe. Použili sme odtiene Paris Grey, Duck Egg Blue, Chateau Grey, Primer Red, Scandinavian Pink, Old Violet a Arles. Nedbalo sme valčekom nanášali jednotlivé odtiene, nijako dokonalo, okraje sme kde tu aj nedotiahli, farba sa niekde aj rozpila, ale výslednému efektu to vôbec neublížilo, práve naopak. Výrazný kontrast medzi farbami sme zastreli použitím veľmi zriedenej Old White. Zriedenú farbu sme štetcom len tak ledabolo naniesli na časť steny a vlhkou špongiou porozotierali.

Výdatnosť farieb Annie Sloan pri použití na nábytok je cca 13 m2/1 liter/1 náter (v závislosti od podkladu a použitej techniky). Pri použití farieb na stenu je spotreba o niečo vyššia. Ak farbu nebudete riediť, bude náter krásne jednoliaty, spotreba však o čosi vyššia, cca 8-9m2/1 liter/1náter. Pri šmuhovanom efekte naopak z jedného litra natriete aj 20m2. Vždy záleží od povrchu, pôvodného náteru a zvoleného odtieňa.

(prečítané 4617 krát)

5.00 avg. rating (98% score) - 4 votes

Komentáre (4) k článku Chalk Paint na stenu?

    1. Dobrý deň, na tú žltú jednofarebnú stenu sme použili mix odtieňov Old Ochre a Arles. Arles iba trošku, oveľa viac tam išlo Old Ochre. Eva

  1. Dobre urobený popis + foto návod …a čo keby sa jednofarebný pás steny zavoskoval a preleštil, nebolo by to ako benátsky štuk?

    .

    1. AJ stena natreta chalk paint farbou sa moze zavoskovat. Je to potom leskle a chyta to taky zamatovy vzhlad. Ak by farba bola tak „smuhovane „natreta, mozno ak by sa prelinali viacere pribuzne odtiene, dalo by sa dosiahnut nieco podobne benatskemu stuku. Srdecne pozdravujem:)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code