Žltý vidiecky kredenc

Na našu chalupu sme si znova zadovážili nový kredenc, už asi tretí v poradí :), a bez nejakých väčších príprav sme sa rovno pustili do maľovania. Kredenc bol kombináciou materiálov – drevené časti, niečo bolo plastové, niečo drevotrieska. Chceli sme mu dať trošku používaný vzhľad, zároveň sme ale chceli trocha presvetliť kuchyňu žltou farbou. Čistá žltá (odtieň English Yellow) by v interiéri chalupy až priveľmi svietila, tak sme zvolili trocha zjemnený tón žltej zmiešaním odtieňov  English YellowArles a Old White v pomere asi 3:1:5.

Ako prvý náter sme dali jednu vrstvu Old White, ktorá pôvodnú tmavohnedú čiastočne prekryla. Po uschnutí sme dali tenkú vrstvu namiešanej žltej. Patinu sme vytvorili na hranách prebrúsením do bielej a aj do pôvodnej tmavohnedej. Na záver sme celý kus zavoskovali priesvitným voskom Clear Wax. Pôvodné kovové úchytky sme vymenili za biele keramické vidiecke v tvare cesnaku.

(prečítané 5366 krát)

5.00 avg. rating (98% score) - 3 votes

Komentáre (4) k článku Žltý vidiecky kredenc

    1. Dobrý deň, jednoznačne najčastejšie používam oválne štetce Annie Sloan, buď číslo 8 alebo 12, kredenc som maľovala oválnym štetcom č. 8. Do farby som si pridávala trošku vody, aby náter pôsobil hladšie. Pekný deň prajem. Eva

  1. Dobrý deň, práve som domalovala komodu s farbou chalk paint od vas.Je nutné aj voskovanie, nakolko som si zabudla objednať vosk?

    1. Dobrý deň, nevoskovaný povrch sa ťažšie udržiava. Farba do seba vpíja mastnotu, takže ak sa kredenca dotknete mastnejšou rukou, ostane tam fľak. Vosk robí celkový náter oveľa krajší, vosk vo farbe vytvrdne a robí ju umývateľnou. Takže určite vosk odporúčam dať. Eva

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code