Vintage doska pre fotografa

Keďže sa pomocou dekoratívnych farieb Annie Sloan Chalk Paint™ dajú veľmi jednoducho a rýchlo vytvárať rôzne efekty patiny a vintage, veľmi radi sme pre nášho kamaráta fotografa Rasťa, vyrobili dosku vo vintage štýle. Dosku sme vyskladali z troch kusov, aby sme mohli zvýrazniť nerovnosti na spojoch prebrúsením a použitím tmavého vosku. Jedna strana dosky je modrá, odtieň Greek Blue, druhá strana je biela Old White.

Modrú stranu sme na miestach, kde sme chceli prebrúsiť patinu natreli najprv hnedou farbou Honfleur, potom sme to celé natreli modrou (dva nátery). Na miestach, kde bola na spodku hnedá sme to jemne prebrúsili brusným papierom. Následne sme to celé zavoskovali svetlým voskom (Clear Soft Wax) a na zvýraznenie patiny sme ihneď po nanesení svetlého vosku naniesli aj tmavý vosk (Dark Soft Wax). Ten sme potom trocha začistili pomocou svetlého vosku, aby ho tam nebolo priveľa.

Bielu stranu sme po natretí prebrúsili na hranách a niektorých miestach len do podkladového dreva, naniesli svetlý a potom tmavý vosk, ktorý sme dočistili zasa svetlým voskom.

Vintage pozadie na fotografovanie ako vyšité!

(prečítané 2939 krát)

5.00 avg. rating (99% score) - 5 votes

Komentáre (2) k článku Vintage doska pre fotografa

  1. Chcela by som vyskúšať maľovanie nábytku vašimi farbami, nenašla som však odtieň, ktorý by mi vyhovoval. Hľadám tmavšiu hnedú farbu (tmavšiu ako Honfleur), niečo typu wenge. Neviete, či by niečo podobné nevzniklo zmiešaním odtieňov Honfleur a Athenian black, prípadne iným spôsobom?

    1. Dobry den, tmavsiu hnedu dosiahnete tak, ze pouzijete Honfler odtien a na nu pouzijete hnedy dark vosk. Tmavost si viete korigovat, dat napr. viacere tenke vrstvy hnedeho vosku s odstupom casu 24 hodin. Radsej viacere tenke vrstvy ako jednu hrubu. Eva

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code