Vintage doska pre fotografa

Keďže sa pomocou dekoratívnych farieb Annie Sloan Chalk Paint™ dajú veľmi jednoducho a rýchlo vytvárať rôzne efekty patiny a vintage, veľmi radi sme pre nášho kamaráta fotografa Rasťa, vyrobili dosku vo vintage štýle. Dosku sme vyskladali z troch kusov, aby sme mohli zvýrazniť nerovnosti na spojoch prebrúsením a použitím tmavého vosku. Jedna strana dosky je modrá, odtieň Greek Blue, druhá strana je biela Old White.

Modrú stranu sme na miestach, kde sme chceli prebrúsiť patinu natreli najprv hnedou farbou Honfleur, potom sme to celé natreli modrou (dva nátery). Na miestach, kde bola na spodku hnedá sme to jemne prebrúsili brusným papierom. Následne sme to celé zavoskovali svetlým voskom (Clear Soft Wax) a na zvýraznenie patiny sme ihneď po nanesení svetlého vosku naniesli aj tmavý vosk (Dark Soft Wax). Ten sme potom trocha začistili pomocou svetlého vosku, aby ho tam nebolo priveľa.

Bielu stranu sme po natretí prebrúsili na hranách a niektorých miestach len do podkladového dreva, naniesli svetlý a potom tmavý vosk, ktorý sme dočistili zasa svetlým voskom.

Vintage pozadie na fotografovanie ako vyšité!

(prečítané 2457 krát)

5.00 avg. rating (99% score) - 5 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

code