Toskánske dvere

Máme radi Taliansko. Máme radi Toskánsko. Naposledy sme sa pri návšteve Toskánskych miest a dedín v údolí rieky Orcia zamerali na tradičné toskánske dvere. Samozrejme drevené a masívne, pováčšinou kazetové s množstvom reliéfov. V stredovekých mestečkách sme ich našli nepreberné množstvo. Pre inšpiráciu vám prinášame pár najkrajších dverí. Niektoré sú v pôvodnom stave, niektoré jemne zrekonštruované a na niektorých sa veľmi výrazne podpísal čas.

Všetky ale krásne ilustrujú tradičný dizajn dverí v Toskánsku (a možno aj v celom Taliansku). Vo väčšine tradičných miest a dedín nie je povolené meniť svojvoľne vzhľad fasády a jej hlavných prvkov, preto sú takmer všetky miesta skutočne zachovalé a verné dobe, v ktorej vznikli. Dizajn týchto dverí sa dá pokojne preniesť aj na naše chalupy, minimálne ako inšpirácia.

(prečítané 2443 krát)

5.00 avg. rating (99% score) - 7 votes

Komentáre (4) k článku Toskánske dvere

  1. Dobrý deň, chcela by som radu ohľadom vchodových dverí na chate, na ktoré intenzívne svieti slnko. Už sú olúpané od slnka a chcela by som vedieť, ako postupovať, keď sú to exteriérové dvere a ešte aj exponované slnkom.

    Ďakujem.

  2. Poprosil by som poradiť, potrebujem pozlátiť rám obrazu do exteriéru.
    Rám je vyrobený z už naimpregnovaného dreva ( asi luxol ) .

    Ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code