Technika zlatenia 2

Annie Sloan vám v nasledujúcom videu ukáže ako vytvoriť pozlátený povrch. Je to jednoduché a rýchle, výsledok je ale ako od skúseného profíka!

  1. Najprv celý kúsok namaľujte zvoleným odtieňom Chalk Paint. Annie použila odtieň Primer Red.
  2. Pripravte si metalické plátky v zvolenom odtieni – zlato, striebro alebo meď. Na výber máte dva typy plátkov. Voľné, ktoré sú vhodné na nerovné povrchy, reliéfy, ornamenty alebo potom plátky určené primárne na transfer, ktoré sú podlepené hárkom papiera a jednoduchšie sa nanášajú na rovné plochy.
  3. Naneste vrstvu lepidla Gold Size. Na všetky miesta, kde lepidlo nanesiete sa plátok prilepí. Môžete preto zámerne niektoré miesta vynechať a nechať tak vyniknúť spodný náter.
  4. Po nanesení lepidla štetec ihneď namočte do vody, inak by sa zničil. Počkajte až lepidlo úplne spriesvitnie čo trvá cca. 10-15 minút.
  5. Opatrne zoberte plátok do ruky. Predtým si na ruky naneste detský púder, aby sa vám plátok nelepil na prsty. Plátok položte na želané miesto. Pozor, akonáhle sa plátok dotkne lepidla, už sa s ním nedá pohnúť.
  6. Plátok popritláčajte mäkkým štetcom, najprv zľahka a potom môžete aj pritlačiť. Prebytočné časti odstráňte, môžete ich znova použiť na ďalšie časti zlatenia.
  7. Na záver prevoskujte priesvitným voskom, pre umocnenie patiny môžete použiť aj tmavý vosk. Na voskovanie môžete použiť voskovací štetec ale aj kúsok nechlpatej handričky.
  8. Nezadunite zavoskovať aj celý namaľovaný kúsok, zabezpečí to ochranu náteru a neskutočne krásny zamatový vzhľad.

(prečítané 246 krát)

5.00 avg. rating (97% score) - 1 vote

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

code