Tatranský obklad, čo s ním?

Máte doma alebo na chate tatranský obklad, ktorý v minulosti veľmi „fičal“? Máte z neho celé obloženie, podhľad alebo len sokel? Natrite mu to, vyzerá to skutočne krásne. A nemusíte ani brúsiť starý lak. Kriedové Chalk Paint farby si s tým poradia. Chytajú už aj na lakované povrchy, krásne kryjú a priestor dokonalo zmenia.

Pridávame pre inšpiráciu zopár fotiek z obývačky našej klientky (teraz už aj kolegyne 🙂 ), ktorá soklový obklad natrela najprv odtieňom Emile, z palety Chalk Paint. Ten sa po čase zunoval a keď nám prišli nové odtiene stenových farieb WALL PAINT, odtieňu Riad Terracota neodolala.

Za mňa 100 bodov, ja výrazné odtiene milujem. A Ernest na gauči určite tiež:)

Naše tipy:

  • ak sa chystáte maľovať už lakovaný tatraňák, iba ho dobre poumývajte teplou vodou so saponátom a použite na maľovanie Chalk Paint kriedovú farbu. Perfektne chytá aj na lakované povrchy.
  • stačia 1-2 nátery (pri bielej určite náter naviac), bude to krásne matné
  • ak potrebujete tatraňák umývať, prípadne ho dávate na miesta, ktoré sú veľmi namáhané (pes, deti, chodba, schodište, ochytáva, okopáva sa…) náter zafixujte voskom alebo lakom. Po zafixovaní to budete môcť umývať.
  • použitie laku vyskúšajte na malom menej viditeľnom mieste (kvôli tanínom, ktoré sa lakovaním môžu vytiahnuť z dreva)
  • Barborka použila na tatraňák stenovú farbu Wall Paint. Tá je vhodná na klasické omietkové steny a jej použitie na drevo štandardne nerobíme. Ona však najprv drevo natrela kriedovou farbou, ktorá perfektne chytá aj na hladký povrch a urobila tak perfektnú podkladovú bázu pre Wall Paint – umývateľnú stenovú farbu. Takže tento postup je úplne ok:)
  • na tatraňák môžete použit aj Satin Paint farbu, tá je veľmi odolná a umývateľná, veľmi lesklý lak trošku prebehnite šmirgľom cca 150, aby farba lepšie chytala. Získate veľmi odolný umývateľný povrch

(prečítané 995 krát)

5.00 avg. rating (97% score) - 1 vote

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code