Taká jedna renovácia kuchyne

Doslova niekoľko rokov 🙂 sme sa s mojím bratrancom Romanom bavili o tom, že majú staršiu kuchynskú linku, ktorá sa im už farebne nepáči a potrebovala by trocha vynoviť. Slovo dalo slovo a nakoniec sme sa do toho pustili. Dohodli sme sa, že kuchynskú linku premaľujeme, odstránime barový pult, doplníme jednu hornú skrinku, vymeníme svietidlá a namaľujeme steny.

Maľovanie kuchynskej linky

Kuchynská linka bola z veľmi lesklého a hladkého materiálu. Preto sme zvolili najprv základný náter a ako finálnu vrstvu sme vybrali saténovú farbu Satin Paint v odtieni Pemberley Blue. Všetky dvierka sme najprv odmontovali a dali dole aj úchytky. Dvierka sme poriadne umyli a odmastili. Následne sme naniesli jednu vrstvu základného náteru a nechali uschnúť také 2 hoďky pri izbovej teplote. Potom sme naniesli prvú vrstvu farby a nechali schnúť. Druhý náter sme aplikovali až na nasledujúci deň. Na natieranie sme použili penový valček, takže to bolo rýchle. Na obidva nátery nám vystačilo jedno 750 ml balenie saténovej farby. Saténová farba v sebe už obsahuje aj lakovú zložku, preto už nie je potrebná žiadna ďalšia fixácia. Ak ste však v kuchyni varení, pečení, pokojne dve tenké vrstvy Annie Sloan laku naneste. Ide to rýchlo a linka vydrží aj väčšiu záťaž.

Renovácia úchytiek

Úchytky sme sa rozhodli ponechať pôvodné, na ich náter sme ale použili čierny karosársky sprej. Spravili sme dva nástreky.

Maľovanie steny

Aby celá kuchyňa dostala nový rozmer, premaľovali sme aj steny. Na maľovanie sme použili farbu na steny Wall Paint, odtieň Canvas. Canvas je jeden z najobľúbenejších odtieňov. Je jemný, miestnosti dodá útulnosť a krásne sa kombinuje. Výhodou je, že stena sa dá potom umývať. Preto aj miesta okolo rúry, či umývačky, ktorú majú umiestnenú priamo pri stene vedia udržiavať čistú. Na premaľovanie stien sme dali dva nátery a farbu sme nanášali štetcom na steny od Annie Sloan.

Svietidlá

Na pokoji sme nenechali ani svietidlá. Na strop sme namontovali ploché väčšie svietidlo a nad bočnú časť linky drevené štýlové svietidlo s troma žiarovkami.

Na záver

Celkovo nám táto prerábka zabrala dva dni. Robili sa ale aj drobnejšie stavebné a elektrikárske práce. Pracovali sme celý čas vo vnútri (úchytky sme striekali von, pretože to bola syntetická farba), keďže saténové farby nesmrdia a aby dobre chytili potrebujú izbovú teplotu. Linka bude v permanentnom obložení 4 malých detí, tak aspoň poriadne otestujeme, či tie detské nájazdy zvládne 🙂

No a keďže je Roman režisér, vzniklo z toho aj takéto pekné časozberné video.

(prečítané 199 krát)

5.00 avg. rating (98% score) - 4 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code