Renovácia kuchynského stola

V tomto videu vám Annie Sloan ukáže, ako namaľovať kuchynský stôl tak, aby vydžal roky stolovania, horúce taniere, domáce práce a veľa ďalších vecí, ktorý musí v rodinnej kuchyni vydržať. Kuchynský stôl musí skutočne vydržať veľa, preto treba byť pri jeho maľovaní dôsledný.

  1. Pred maľovaním vždy zotrite zo stola všetok prach a špinu. Tento stôl je vyrobený z borovicového dreva. Na borovici môžu občas prerážať žlto-oranžové škvrny, preto odporúčame naniesť určite dve vrstvy farby Chalk Paint®. Obzvlášť ak použijete svetlejší odtieň farby.
  2. Predtým ako použijete Chalk Paint Lak® odporúčame spraviť test na menšom kúsku. Testovanie je veľmi dôležité pretože lak obsahuje látky, ktoré môžu vytiahnuť na povrch staré škrvny z dreva až cez nový náter Chalk Paint®. Na povrchu by sa potom mohli vytvoriť nevzhľadné mapy.
  3. Aby ste to dostatočne otestovali, naneste vrstvu laku na niekoľko menších miest. Ak sa niekde objavia škvrny, netreba panikáriť. Stále môžete použiť farby Chalk Paint®. Najprv ale bude potrebné použiť prípravok na zablokovanie škvŕn – napríklad Šelak. Ten naneste na celý povrch a nechajte poriadne uschnúť. Následne už môžete bez obáv maľovať farbou Chalk Paint®.
  4. Ak chcete dosiahnuť ultra hladký náter, pridajte do farby trocha vody. Namiesto štetca môžete použiť aj penový valček a naniesť tenké rovnomerné vrstvy. Medzi jednotlivými vrstvami náter prebrúste veľmi jemným brusným papierom.
  5. Pred nanesením laku, musí byť náter úplny vyschnutý. Chalk Paint® Lak je potrebné pred použitím dôkladne premiešať. Pri lakovaní postupujte, aby ste žiadne miesta nevynechali. Nechajte poriadne uschnúť a následne naneste druhú vrstvu.
  6. Stôl môžete používať ihneď po uschnutí laku, majte ale na pamäti, že lak potrebuje na úplné vytvrdnutie aj niekoľko týždňov. Zo začiatku sa k nemu správajte trocha šetrnejšie.
  7. Ošetrujte použitím teplej vody s prídavkom saponátu. Vyhnite sa použitiu agresívnych čiastiacich prostriedkov. Ak budete mať po čase pocit, že je lak už opotrebovaný, naneste vrstvu laku znova.

(prečítané 1722 krát)

4.33 avg. rating (88% score) - 3 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code