Redizajn kuchynskej linky

Ivana z Pezinka sa rozhodla premaľovať kuchynskú linku. Keďže chcela kuchyňu presvetliť, použila snehobiely odtieň Pure. Na záver celý povrch zavoskovala priesvitným voskom. Naniesla dve vrstvy s odstupom cca. 24 hodín. Kuchyňa sa týmto jednoduchým zásahom úplne zmenila. Na celú kuchynskú linku tejto veľkosti spotrebovala jeden liter farby (dva nátery) jeden 500 ml priesvitný vosk (dva nátery).

Náš tip:

 • odtieň Pure neobsahuje žiadne farebné pigmenty, preto najťažšie prekrýva tmavé pôvodné nátery
 • ako prvý náter môžete použiť iný biely odtieň, ktorý o niečo lepšie kryje napr. Old White alebo Original
 • len ako finálnu vrstvu použiť odtieň Pure
 • týmto postupom ušetríte jednu vrstvu náteru

 

(prečítané 3044 krát)

5.00 avg. rating (97% score) - 1 vote

Komentáre (4) k článku Redizajn kuchynskej linky

 1. Dobry den.
  Rozmyslame nad premalovanim dvierok z masivu (cca 12r) ktore su tmavo hnede na idealne biely priesvitny lak kde vidno kresbu dreva. Co ma najviac zaujima je ci nebude vidiet smuhy stetca. Robia to niektore dielne v BA striekanim? Ak ano, viete odporucit nazov firmy? Korpusy su samozrejme len z drevortiesky? Neoduju sa pri premalovani?
  Ak by som dvierka striekal sam, aku farbu pouzit? Nebude vidno kvapky alebo stecenu farbu?

  dakujem,

  Ivan

  1. Dobry den, renovacie n zakazku v takomto rozsahu pre klientov nerobime. Ak chcet zachovat viditelnu strukturu dreva, terba povodny lak odstranit. Bohuzial s firmou, ktotra sa tym zaobera poradit neviem.

 2. Dobry vecer,informacne maju zapach farby??? Mozem to natierat v byte?? Chcela by som kuchynu hnedu na bielo… dakujem Tina

  1. Dobrý deň, farby sú takmer úplne bez zápachu, takže s nimi môžete pracovať aj v interiéri. Sú vodou riediteľné, všetko náradie umyjete teplou vodou s pridaním saponátu. Jediný zápach je pri voskovaní, vtedy odporúčame trocha vetrať. Zápach sa ale veľmi rýchlo vyvetrá. Farby aj vosk sú navyše vysoko ekologické.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code