Príručný stolík zo starého kufra

Starý štýlový kufor nájde po jednoduchej úprave uplatnenie ako príručný stolík na kávu alebo poslúži aj ako odkladací priestor na časopisy alebo knihy. Výberom vhodnej kombinácie farieb môžete krásne oživiť interiér svojho bytu.

Materiál a náradie

starý kufor, drevené nábytkové nožičky – 4ks, vruty do dreva (4 x 40) – 4 ks, podložky – 4 ks, papierová páska, farba a vosk, brusný papier zrnitosti 150

štetec na farbu, štetec na vosk, aku skrutkovač

Postup

  1. Kufor očistíme od prachu a dobre umyjeme vodou so saponátom.
  2. Ako prvé namaľujeme nožičky. Nanesieme dve vrstvy bielej farby (odtieň Original).
  3. Namaľujeme vnútro kufra v modrom odtieni (odtieň Svenska Blue). Po uschnutí použijeme papierovú pásku, aby sme vytvorili pruhy. Bielou farbou vymaľujeme pruhy.
  4. Celý vonkajšok kufra natrieme modrým odtieňom. Univerzálna farba Annie Sloan Chalk Paint bez problémov priľne aj ku kovovým, koženým, aj dreveným častiam kufra.
  5. Po uschnutí nanesieme na niektoré miesta (hrany, rohy) trochu bielej farby. Pracujeme s takmer suchým štetcom a hrán sa len jemne dotýkame.
  6. Jemný brusným papierom ešte prebrúsime na niektorých miestach hrany a rohy tak, aby sme odkryli až pôvodnú farbu kufra. Znásobíme tak efekt patiny, opotrebovania.
  7. Celý kufor vrátane vnútrajška a aj nožičky zavoskujeme ochranným bezfarebným voskom.
  8. Navŕtame dierky pre nožičky do kufra, vrtákom priemeru 3 mm predvŕtame otvory aj do nožičiek a nožičky pripevníme ku kufru.

TIP: pod horúcu šálku určite použite podložku, vyhnete sa tak poškodeniu povrchu.

(prečítané 1431 krát)

5.00 avg. rating (98% score) - 2 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code