Premena tínedžerskej izby

Naša kamarátka sa rozhodla, že prerobí dcére v tínedžerskom veku izbu. Vyhodili starú vstavanú skriňu, aby získali viac priestoru na život, dokúpili pár modernejších kusov nábytku, zmenili usporiadanie izby a vymaľovali ju na bielo. Stále tomu ale niečo chýbalo, tak nám zavolala, či neporadíme.

No a poradili sme! Hneď v prvom momente, ako nám poslala fotky, nám bolo jasné, že tomu chýbajú farby. Domáci sú trocha konzervy (oni sa neurazia) vo výbere farieb. Nakoniec sme ich presvedčili, že aspoň jedna stena musí byť vo farbe. Vybrali sme farbu na steny wall paint, odtieň Aubusson.

Stenu môžete samozrejme namaľovať aj našou univerzálnou farbou Annie Sloan Chalk Paint®, ktorá sa na stene správa ako klasická oteruvzdorná farba. Pre túto stenu sme ale zvolili originál farbu na steny Annie Sloan Wall Paint®, ktorá vytvára plastickejší, umývateľný a celkovo trvácnejší povrch. Pôvodná stena bola biela, napriek tomu stačil len jeden náter wall paint Aubusson. Farbu sme nanášali štetcom na stenu. Farba je rovno z plechovky pripravená v správnej konzistencii, takže ju vôbec netreba riediť. Stačí len poriadne premiešať a môžete ísť na to.

Pred maľovaním odporúčam olepiť kraje papierovou páskou a zem prikryť fóliou alebo papierom. Farba je však hustá a vôbec nešpliecha, takže na papieri nájdete len zopár kvapiek. Stačí odlepiť pásku, zbaliť fóliu a viac menej je upratané.

S výsledkom boli spokojní domáci a aj my. Izba dostala hĺbku a novú dimeziu. Celá akcia navyše trvala len dve hodiny 🙂 takže ostal čas aj na kávu a koláčik.

(prečítané 1694 krát)

5.00 avg. rating (98% score) - 4 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code