Premaľovaná toaleta

Pár záberov pre ilustráciu:

Farebné zloženie obkladačiek v toalete v našom novom byte nás veľmi neoslovilo. Nechcelo sa nám ale pustiť do stavebnej rekonštrukcie. Preto sme sa rozhodli, že ho premaľujeme. Chystali sme sa na to už dlho, až teraz sme si však na to našli čas. Farbami Annie Sloan môžete premaľovať aj staré obkladačky a dlažbu. Rekonštrukciu tak zvládnete svojpomocne, bez prachu a za zlomok investície, ak to porovnáte so stavebnými úpravami. Samozrejme musíte počítať s tým, že takto premaľované obkladačky nevydržia údržbu agresívnymi čistiacimi prostriedkami. Dajú sa však v pohode udržiavať teplou jarovou vodou a handričkou.

Čo budete potrebovať:

Ako postupovať:

  • Najprv odmontujte všetky veci, ktoré by vám pri maľovaní mohli zavadzať. Následne celý povrch umyte teplou vodou s pridaním saponátu.
  • Zvyšné veci a prechody medzi jedotlivými odtienmi či plochami olepte lepiacou páskou.
  • Naneste farbu. Keďže povrch obkladačiek je hladký, bude potrebné naniesť dve až vrstvy. Pozor treba dávať hlavne na hranách a v rohoch, kde je použitý silikón. Na silikón farba chytá ťažšie a treba sa s tým trocha pohrať.
  • Najprv namaľujte steny, podlahu až na koniec.
  • Po uschnutí náteru naneste pomocou valčeka farbu cez vybratú šablónu. Pri šablónovaní treba pracovať s úplne hustou farbou bez pridávania vody. Prebytočnú farbu z valčeka vždy vytlačte, aby farba nezatiekla pod šablónu. Šablónu počas procesu môžete umyť, avšak pre opätovným použitím ju dôkladne usušte. Odporúčame si šablónovanie predtým vyskúšať na nejaký papier alebo kartón.
  • Na záver treba povrch zalakovať Annie Sloan Lakom. My sme použili dve vrstvy laku. Na podlahu treba lak použiť vždy, steny sa môžu aj zavoskovať priesvitným voskom.
  • Prvých pár dní sa treba k náteru správať trocha šetrnejšie. Lak potrebuje cca. týždeň, aby úplne vytvrdol.

No a to je všetko. Na namaľovanie toalety na obrázkoch sme použili dva litre farby Annie Sloan, odtiene Svenska Blue a Old White, dve malé balenia odtieňa Graphite na šablónu a Annie Sloan Lak. Spolu 103,50 EUR. Samozrejme treba prirátať ešte aj šablónu, valček a štetec, tie vám ale ostanú aj na iné projekty.

(prečítané 3932 krát)

4.22 avg. rating (85% score) - 9 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

code