Portugalské obkladačky

Portugalsko je niekedy označované aj ako krajina obkladačiek. Tradícia výroby a použitia obkladačiek sa sem rozšírila už v 15. storočí z arabského sveta. Portugalsko ich veľmi rýchlo prijalo do svojej architektúry a v 18. storočí sa masívne začali používať v kostoloch, palácoch, domoch ale aj na schodiskách či v záhradách. Tradične sa na ne používali rôzne farebné geometrické vzory ale aj príbehy zo života svätých.

Nájdete ich takmer na každom kroku, či už ste v Porte, Lisabone, Aveire alebo v Coimbre. My sme tieto miesta prešli a prinášame vám kolekciu najkrajších obkladačiek na fasádach domov, na ktoré sme natrafili. Možno to niekoho inšpiruje a vytvorí takúto zaujímavú fasádu aj u nás 🙂

My sme sa inšpirovali a vrchnú dosku tohto stola sme vyzdobili pomocou šablóny v podobnom duchu. Nie je to vôbec technicky náročné, len to „chvíľku“ trvá 🙂 Použili sme odtiene English Yellow, Provence a Old White. Na záver sme povrch stola zavoskovali priesvitným voskom. No a znovuzrodený stôl je na svete.

https://www.facebook.com/eva.kyselovicova/videos/10216946437843525/

https://www.facebook.com/eva.kyselovicova/videos/10216946437843525/

(prečítané 2985 krát)

5.00 avg. rating (99% score) - 6 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code