Polica na drevo

Aby drevo pri peci na zemi nezavadzalo, vymysleli a vyrobili sme praktickú policu, do ktorej viete uložiť takmer 20 polienok dreva. Navyše sme hore pripravili miesto, kde máme uložené triesky a zápalky. Keďže je celá polica na nožičkách, môžete pod ňou jednoducho povysávať a upratať. A pohodlné otvory na ruky umožňujú ľahkú manipuláciu (keď je ale polica plná dreva, tak to chce ruky MOCNÉ :).

Na výrobu sme použili dosky zo starej skrine, ktoré sme zľahka prehobľovali. Na vrchu a na spodku sme vyrezali ľahký ľudový motív a celú policu sme kvôli vyššej pevnosti spojili kolíkmi. Menej namáhané časti sme iba jednoducho priskrutkovali vrutmi do dreva.

Policu sme namaľovali dekoratívnymi farbami Chalk Paint™ z našej ponuky. Patinu sme vytvorili použitím techniky dvoch farieb. Ako spodnú farbu sme zvolili odtieň Antibes Green, vrchná farba je Emperors Silk. Po jemnom prebrúsení patiny sme farbu zafixovali Svetlým voskom a kvôli zvýrazneniu zašlého vzhľadu sme na niektoré miesta naniesli ešte aj Tmavý vosk.

(prečítané 2255 krát)

5.00 avg. rating (99% score) - 7 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code