Paint Inlays – novinka v ponuke

ČO VLASTNE IOD PAINT INLAYS SÚ?

IOD Paint Inlays sú umeleckejšou, remeselnejšou alternatívou k bežným transferovým fóliam. Nie sú to nálepky, ani dekupážové papiere , nie sú to tranferové obrázky 🙂

Sú to vzory vytvorené reálnou farbou, ktoré sa “vkladajú”, otláčajú ešte do mokrej farby.

AKO FUNGUJÚ IOD PAINT INLAYS?

Keď aplikujete IOD Paint Inlays, farba z obrázku sa fyzicky vloží (otlačí) do namaľovaného povrchu vášho projektu. Po zaschnutí sa prenosný papier odstráni a na vašom maľovanom kúsku zostane autentický maľovaný dizajn so špecifickým, takmer “koženým” povrchom. Maľovaný dizajn je vždy veľmi autentický a rozmanitý.

Prenesený vzor je „aktívny“, kým nie je zafixovaný voskom alebo lakom. To znamená, že ho môžete upravovať a jemne dotvárať a vložiť do vzoru svoju vlastnú kreativitu pred samotným zafixovaním vzoru.

AKO POUŽIŤ IOD PAINT INLAYS?

Krok 1: Naplánujte si rozloženie vzorov na celý povrch, ktorý chcete dekorovať.

Krok 2: Pomôžte si mriežkou na zadnej strane. Časti, ktoré nepoužijete orežte a odložte si na iný projekt. Ak vzor nadpájate, orežte prebytočné časti na každom hárku.

Krok 3: Na vhodne pripravený povrch naneste hrubšiu a rovnomernú vrstvu Chalk Paint kriedovej farby od Annie Sloan. Farbu si trošku narieďte vodou, aby veľmi rýchlo neuschla. Pracujte po menších celkoch, aby ste mali dostatok času na prácu s prihliadnutím na zasychanie náteru. Ideálne pracujte na ploche  nie väčšej ako 30 x 40 cm.

Krok 4: Kým je farba ešte mokrá, položte paint inlay hárok obrázkom nadol (na zadnej strane sú vytlačené mriežky) do mokrej farby. Snažte sa hárok udržať napnutý.

Krok 5: Zľahka papier navlhčite modoru handričkou alebo postriekajte rovnomernou vodnou hmlou (rozprašovač na vodu s jemným rozprašovaním). Pomocou jemne navlhčenej špongie, mäkkej zloženej handričky alebo pomocou malej IOD silikónovej špachtle popopritláčajte rovnomerným miernym tlakom, aby ste sa uistili, že vzor je dobre pritlačený k natretému povrchu. Môžete po prilepenom hárku prejsť aj pevným gumeným valčekom IOD, odporúčame. S priloženým hárkom sa snažte už nehýbať, môže to spôsobiť rozmazanie vzoru.

Krok 6: Opakujte kroky 3-5  po celom kúsku nábytku. Na pekné nadväzovanie vzoru si pomôžte mriežkou na zadnej strane hárku.

Krok 7: Nechajte hárky so vzorom vyschnúť, aby boli suché na dotyk. Čas schnutia sa môže líšiť, od 10 minút do jednej hodiny v závislosti od podmienok.

Krok 8: Keď je povrch na dotyk suchý, je čas odstrániť hárok  Paint Inlay z povrchu. Rovnomerne hárok postriekajte alebo navlhčite vlhkou handričkou, resp. špongiou a nechajte 30 sekúnd absorbovať, pomáha to papier uvoľniť. Začnite v jednom rohu a jemne vytiahnite papier nahor, pričom ho držte pod malým uhlom. Mal by sa dať ľahko zdvihnúť bez roztrhnutia. Ak sa tak nestane, postriekajte papier opäť, chvíľu počkajte a potom to skúste znova.

Krok 9: VOLITEĽNÉ: Ak chcete, môžete použiť vodu a malý štetec na zmiešanie alebo zmäkčenie dizajnu, pretože pigment (farba) je stále aktívny. Môžete dokonca pridať ďalšie farby na dotvorenie vzoru.

Krok 10: Keď ste spokojní s výsledným dizajnom Paint Inlay, nechajte ho úplne vyschnúť. Čas schnutia sa bude líšiť v závislosti od hrúbky náteru, množstva vody použitej pri procese, izbovej teploty a všeobecných podmienok. Ak je povrch studený na dotyk, nie je úplne suchý. Pre istotu počkajte 24 hodín.

Krok 11: Na záver celý maľovaný povrch zafixujte najprv lakom Annie Sloan, ten „zapečatí“ vzor. Odporúčame do malého rozprašovača urobiť si roztok v pomere 1:1 lak + voda. Celý povrch jemne prestriekajte a nechajte tak pol hodinku uschnúť. To zabezpečí, že sa pri lakovaní vzor nerozpije. Následne môžete už celý povrch zalakovať štetcom alebo valčekom. Na záver pre ešte väčšiu autentickosť môžete použiť hnedý vosk Annie Sloan, dosiahnete patinovaný rokmi zašlý vzhľad.

DÁ SA IOD PAINT INLAYS POUŽIŤ VIAC AKO RAZ?

Áno. Opätovným použitím hárku Paint Inlay môžete získať krásne vyblednutý vzor so zvyškových pigmentoch na vašich hárkoch Paint Inlay.

AKO USKLADNIŤ IOD PAINT INLAYS?

Majte ich vždy v obale pri izbovej teplote na suchom mieste. S hárkami Paint Inlay vždy zaobchádzajte opatrne a až do ich použitia ich udržujte úplne suché. Voda a vlhkosť sú ich najhorší nepriateľ pri uskladnení.

Po použití položte list na rovný povrch pigmentovou stranou nahor a nechajte úplne vyschnúť.

Potom ich môžete vložiť späť do obalu a neskôr použiť  na druhý project. Rátajte, že opätovne pretlačený vzor už bude menej výrazný. Preto na jeden projekt použite vždy vzor, ktorý ešte nebol použitý. A následne na ďalší projekt hárky, ktoré už majú jedno pretlačenie za sebou.

Pre viac info a názornú ukážku odporúčame prelúskať sa článkom a ideálne videom šikovných dievčat z IOD. https://ironorchiddesigns.com/paint-inlays/

(prečítané 430 krát)

5.00 avg. rating (98% score) - 2 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code