Ornament na nábytku

Keď sa nám do rúk dostali tieto dva nočné stolčeky, nemali sme potuchy ako budú finálne vyzerať. Mali už dosť zničený lak, kde tu boli praknuté a kde tu bolo vidieť dierky po červotočovi. Vrchná doska bola zničená, chýbalo sklo, tak sme ju úplne vymenili. Na dvierkach bol rovný predný panel, korý si niečo žiadal. Siahli sme po ornamentoch z našej ponuky, ktoré rovným, možno trošku fádnym plochám dajú nádych jemnej elegancie. Ornamenty sú z drevného prachu a ich výhodou je, že po nahriatí teplým vzduchom z fénu sa dajú ohýbať a tvarovať podľa potreby. Možete ich tak použiť aj na dozdobenie ohýbaného dreva.

Ornament sme najprv namaľovali na bielo Old White odtieňom a až potom prilepili lepidlom na drevo na predný panel dvierok (obľubujeme lepidlo duvilax:)). Tie sme ešte predtým namaľovaný farbou Old Ochre. Skrinky sme tak ladili do jemných neutrálnych odtieňov. Bohužiaľ finálnu fotku aj s úchytkami sme ani nestihli urobiť, stolčeky si veľmi rýchlo našli svojich nových majiteľov.

Ornamenty sú výborným pomocníkom, máme v ponuke viacero druhov. Či už ich použijete na dozdobenie lišty, rovnej plochy, či oblej nožičky na stole, nábytku dodajú iný šmrnc. Celú ponuku nájdete v našom eshope.

(prečítané 2554 krát)

5.00 avg. rating (98% score) - 2 votes

Komentáre (2) k článku Ornament na nábytku

  1. Zdravím, poprosím informáciu ako ste si poradili s červotočom, chcela by som si prerobiť stolík Vašimi krásnymi farbami ale našla som v starom stolíku dierky….

    1. Dobrý deň prajem, dierky v nábytku ešte nemusia znamenať aktívneho červotoča v nábytku. Odporúčam postaviť stolík na čistý papier na pár dní a sledovať, či sa niekde hromadia malé kôpky pilín. To signaizuje aktívneho červotoča v dreve. Ak si však nie ste istá, tak odporúčam preventívny náter, existuje viacero prípravkov s rôznou intenzitou – Krovsan, Bochemit, najlepšie skúsenosti mám s Permethrinom – nájdete v potrebách pre reštaurátorov. Pekný deň prajem. Eva

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code