Mint by Michelle dekupážové papiere

Opäť sme chceli vyskúšať niečo nové a rozšíriť našu ponuku o originálne doplnkové vecičky, s ktorými sa môžete hrať a umelecky dozdobiť svoje bývanie. Mint by Michelle dekupážové papiere sú vyrobené v Austrálii a sú navrhnuté a vytlačené s prihladnutím na optimálnu hrúbku a kvalitu, aby sa s nimi výborne pracovalo aj na väčších projektoch.

Viaceré motívy sú inšpirované dielami známych umelcov, napr. Gustava Klimta, či Van Gogha. Viete si tak domov vniesť kúsok veľkého umenia:)

Všetky motívy sú v rozmeroch A3 (29,7 x 42 cm) alebo A1 (59,4 x 84,1 cm).

Odporúčame používať v kombinácii s Annie Sloan lakom (lesklým, či matným) a IMAGE mediom Annie Sloan.

Ako aplikovať Mint dekupážové papiere

Chcem pekný hladký povrch – technika vhodná na úplne rovné plochy bez záhybov napr. vrchná doska stola, komoda s rovnými šuflíkmi a pod.
1. papier nenamáčajte
2. aby ste získali hladké nanesenie dekupážového papiera, musí byť aj povrch, na ktorý ho idete prilepiť úplne rovný, hladký, zbavený prachu a iných nečistôt
3. na povrch, kde budete papier prilepovať naneste rovnomernú vrstvu občajného lepidla na drevo, nechajte dobre uschnúť
4. keď je prvá vrstva úplne suchá, naneste rovnako druhú vrstvu a opäť nechajte dobre uschnúť
5. keď je všetko dokonalo suché, priložte dekupážový papier, rukami uhlaďte. Priložte na obrázok papier na pečenie a žehličkou nastavenou na strednú teplotu (bez naparovania) prechádzajte od stredu po papiera a postupne poriadne jemným tlakom prežehlite celú plochu až ku okrajom
6. Takto nanesený a „prižehlený“ dekupážový papier už nevyžaduje ďalšiu ochrannú vrstvu. Avšak ak sa jedná o viac namáhaný povrch, ako napríklad vrchná doska stola, odporúčame naniesť fixátor. Tvrdý olejový vosk alebo dve tenké vrstvy Annie Sloan laku ako vrchnú ochrannú vrstvu. Na tmavé farby je lepšie použiť lesklý lak.

Odporúčame pozrieť video od Michelle https://mintbymichelle.com/blogs/news/how-to-iron-on-decoupage-paper

Chcem umelecký nedbalo pôsobiaci povrch – technika pre originálne „nedokonalé“ zakončenie, môžete použiť aj na nie úplne rovné povrchy, všetky nedokonalosti sú dovolené:)
1. povrch predpripravte, či už namaľujte Chalk Paint farbou alebo nechajte len tak „surový“
2. naneste vrstvu dekupážové lepidla IMAGE medium od Annie Sloan na začiatok plochy a začnite obrázok prikladať. Ak pracujete vo vertikálnom smere, začnite zhora dolu. Obrázok pritláčajte kúskom fólie, vytláčajte vzduchové bublinky. Papier si pred prikladaním môžete jemne navlhčiť vodou alebo ho mierne pokrčiť pre ešte nedbalejší vzhľad.
3. Postupne opäť pokračujte, opäť na ďalšiu časť naneste lepidlo a pritláčajte papier.
4. Ak chcete dosiahnuť ešte viac zastaralý vzhľad, môžete prebrúsiť niektoré miesta (napr. kde sa papier zvlnil, pokrčil) alebo okraje
4. Na záver ako fixátor môžete použiť opäť vrstvu dekupážového lepidla alebo lak od Annie Sloan

Odporúčame pozrieť video od Michelle
https://mintbymichelle.com/blogs/news/how-to-apply-a-decoupage-paper-the-quick-and-easy-method


(prečítané 1279 krát)

5.00 avg. rating (97% score) - 1 vote

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code