Maľovanie ornamentov voľnou rukou

Na maľovanie ornamentov a vzorov sa dajú použiť rôzne techniky. S obľubou na to používame šablóny. Vôbec sa ale netreba obávať namaľovať nejaký ten vzor aj voľnou rukou. Chce to samozrejme trocha tréningu a pevnú ruku. Keď to ale párkkrát vyskúšate, zistíte, že to nie je až také ťažké ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Aké štetce použiť?

Dôležité je mať dobré a kvalitné štetce, ktoré držia tvar. Vzory na obrázkoch sme maľovali pomocou detailných štetcov od Annie Sloan. Sada obsahuje 4 štetce a dokážete pomocou nich namaľovať rôzne typy detailov. Štetce ponúkajú skvelú kontrolu ťahu, úžasnú presnosť a zabezpečujú rovnomerné nanášanie farieb vďaka mäkkým a veľmi trvanlivým štetinám.

Použite viacerých odtieňov

Pri maľovaní viacfarebných vzorov sa nám osvedčilo použitie MixMat podložky na maľovanie. Môžete ju použiť podobne ako paletu a odtiene medzi sebou jednoducho miešať či riediť vodou. Pomocou odtieňov dodávate maľovanému vzoru charakter a štýl, ktoré dokáže doplniť a obzvlášniť váš interiér.

Kde zobrať inšpiráciu

Inšpiráciu často nájdete aj vôkol seba, napr. na starých kusoch nábytku alebo priamo v prírode napr. listy, kvety a podobne. Samozrejme môžete prelúskať aj internetové zdroje a inšpirovať sa na pintereste. V súčasnosti sú veľmi populárne floral motívy – štrukturálne zaujímavé listy alebo kvety. Vzory, ktoré sme maľovali na tento príborník sú jemne insitné a použili sme žiarivú kombináciu odtieňov. Dajú sa samozrejme vytvoriť aj decentnejšie kreácie, ktoré sa hodia aj do moderných interiérov.

Z našej skúsenosti môžeme ručné maľovanie vzorov len odporučiť a povzbudiť vás, aby ste to vyskúšali. Posuniete svoje dekoračné schopnosti na novú úroveň. Navyše ak sa vám to na prvýkrát nepodarí (tieto vzory sa nám podarili až na tretí pokus 🙂 vždy to môžete premaľovať znova. V novom roku možno pribudne aj kurz detailného maľovania. Mali by ste záujem? Tak dotvorenia.

(prečítané 575 krát)

5.00 avg. rating (98% score) - 2 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code