Maľovanie fóliovaných dverí

V rámci rekonštrukcie nášho renovacia-foliovanych-dveribytu prišli na rad aj interierové fóliované dvere vo farbe jelša. Po desiatich rokoch boli  už dosť opotrebované a na spodnej časti bola fólia miestami už zodretá. Meniť sa nám ich ale nechcelo a tak sme ich namaľovali.

Najprv sme povrch dobre odmastili jarovou vodou, následne sme naniesli dva nátery dekoratívnej farby Annie Sloan Chalk Paint™ odtieň Old White. Keďže sme natierali fóliovaný a teda veľmi hladký povrch, každý náter sme nechali schnúť 24 hodín. Nižšie nájdete videá ako sme maľovali prvý a druhý náter. Po prvom nátere ostal povrch trochu šmuhovaný, druhý náter, ktorý sme máličko zriedili vodou to však krásne zjednotil. Na záver sme povrch zavoskovali priesvitným voskom (Clear Soft Wax). Vosk potrebuje na úplne zatvrdnutie minimálne 1 až 5 týždňov, preto sa treba k maľovanému nábytku zo začiatku správať s citom. Po zatvrdnutí vosku ale získame normálny trvácny povrch, ktorý sa dá udržiavať bežnými neagresívnymi čistiacimi prostriedkami (ideálne saponát) bez obsahu alkoholu.

(prečítané 8247 krát)

4.75 avg. rating (94% score) - 8 votes

Komentáre (11) k článku Maľovanie fóliovaných dverí

  1. DVere musia byt dobre odmastene, treba dat farbu v prvej tenuckej vrstve, nechat dlho schnut a potom dat dalsie vrstvy, idealne az po 24 hodinach.
   Na zaver treba dat vosk, v tenkej vrstve a dobre vylestit. Potom do dobre vytvrdne a dobre drzi. Olupovat sa to zacalo hned alebo po case?

  1. Dobrý deň, kovové zárubne môžete bezproblémovo namaľovať. Máme podobne staré v obchode, všetky sú namaľované a vyzerajú aj držia stále perfektne. Použili sme 2 vrstvy farby a priesvitný vosk.

  1. Dobrý deň,

   ďakujeme za pochvalu 🙂 Minuli sme cca. jeden liter farby na obidvoje dvere a zárubne (dva nátery z každej strany).

   Vilo z NaVidieku.sk

   1. Máš pravdu. Keď prídem niekomu na návštevu – moje hľadajú niečo, kde by sa mohla zmeniť farba.
    Úžasné na farbách je to že sa s nimi jednoducho pracuje, nesmrdia a je radosť s nimi natierať.
    Ďakujeme za dobrý popis práce.
    Ukladám si ho v prípade potreby

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

code