Maľovanie betónovej podlahy s Chalk Paint™

Chcete zmeniť svoju podlahu a nechce sa Vám podstúpiť to, že budete mať v byte stavenisko? Použite Annie Sloan Chalk Paint™! Je jedno, či je podlaha betónová, drevená, či dokonca laminátová, s Chalk Paint ju môžete jednoducho pretrieť. Stačí ju umyť a následne natrieť jedným, alebo dvoma vrstvami vybraného odtieňa Chalk Paint™. Ak chcete zachovať viditeľnú štruktúru dreva (ak maľujete drevenú podlahu), farbu si viac zrieďte alebo ju po maľovaní jemne zotrite suchou handričkou, bude ako lazúra.  Na záver odporúčame náter  dvakrát prelakovať Annie Sloan lakom v lesklom alebo matnom prevedení. Ten dodá podlahe odolnosť. Vaša podlaha tak môže zmeniť celý ráz interiéru.

Pre náročnejších a trpezlivejších môžete podlahu oživiť šablónou. Je to trochu pracnejšie, ale výsledok rozhodne stojí za to. Medzi jednotlivými vrstvami farby/laku treba nechať aspoň jeden deň na poriadne uschnutie. Rovnakým postupom môžete oživiť aj starú dlažbu. Orientačná výdatnosť farby je 13m2/1liter v neriedenom stave, výdatnosť Annie Sloan laku je 19m2/750ml/1vrstva. Šablónu, ktorú sme použili na podlahu, si môžete zakúpiť aj v našom eshope https://www.navidieku.sk/nas-obchodik/sablona-delicate-geometricka/.

(prečítané 7491 krát)

5.00 avg. rating (99% score) - 11 votes

Komentáre (16) k článku Maľovanie betónovej podlahy s Chalk Paint™

 1. Dobrý deň,. chcem sa spýtať, či môžem podlahovým lakom Annie Sloan zafixovať tehlovú podlahu. Renata

  1. Dobrý deň, ja si myslím, že áno. Tehla je porézna, nasiakavá, lak sa bude pekne vpíjať a zafixuje ju, aby bola lepšie udržiavateľná. Myslím však, že treba rátať s vyššou spotrebou laku. Eva

  1. Dobrý deň prajem, kriedové farby Chalk Paint na použitie do sprchového kúta neodporúčame. Je tam predsa len veľmi vysoký výskyt vody…Ak by sa jednalo o obkladačky v kúpeľni, či kuchyni, kde sa na nich priamo nešpliecha, ale len po nich chodí, prpadne občas fŕkne voda, to je ok. Ale priamo do sprchového kúta to neodporúčame. Bolo by to len dočasné riešenie…

 2. Dobrý deň. Chcem sa opýtať či farba Annie Sloan sa dá použiť na gresovú dlažbu s podlahovým kúrením, a či je vhodná do kúpeľní tak tiež s podlahovým kúrením. Ďakujem pekne. Katarína

  1. Farby Chalk Paint od Annie Sloan sú všeobcne veľmi „teplomilné“, takže myslím, že taká bežná teplota, nie príliš vysoká teplota, ktorá ide z podlahovky by im ublížiť nemala. Určite však odporúčam maľovať mimo vykurovacieho obdobia.

 3. Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je možné premalovat gressovu dlažbu v dome. Jedná sa o dosť veľký priestor cca 90m2

  1. Dobry den, gressova dlazba ak nie je prilis hladka a leskla sa premalovat da. Treba dat 2-3 vrstvy farby, mozete nasledne pouzit sablonu a na zaver dat 2 vrstvy laku Annie Sloan.

 4. Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je vhodné takto premaľovať aj lesklú dlažbu v stupnej chodbe a nakoľko to dokáže byť odolné pri zmývaní a častom prechádzaní cez chodbu. Ďakujem

 5. Dobrý deň, chcela by som premalovat, obklad a dlažbu v kupelni, možem pouzit farby annie sloan + lak. Ďakujem za odpoveď .
  Martina

  1. Dobrý deň, farba samotná na obklad aj podlahu chytí, avšak lak Annie Sloan nie je vhodný na miesta, kde je vyšší výskyt vody. Ak by na laku ostala dlhodobejšie stáť väčšia vrstva vody, na laku by ostali fľaky, mohol by sa aj olúpať. Preto ako fixátor na podlahu lak, ale utierať a na obkladačky radšej použiť vosk, aspoň v 3 tenkých vrstvách. Avšak je to také hraničné použitie týchto dekoratívnych farieb.

  1. Laminát je dosť hladký a nenasiakavý podklad, nie úplne ideálne podklad, ale určite by sa dalo. Farba by sa prichytila, dať aspoň 2 vrstvy, zafixovať určite Annie Sloan podlahovým lakom dvoma vrstvami. Ak by bola už viac stará a ošúchaná, tak by to bolo ešte lepšie. Pozor však na tvrdé nárazy, silné škrabanie po podlahe a podobne. To by sa mohlo na podlahe ukázať.

 6. Dobrý deň,

  potrebujem prefarbiť obkladačky v kuchyni. Jednoducho na bielo, len neviem akú farbu by ste mi odporučili, nakoľko to budem natierať aj okolo sporáka. Aby bola nehorľavá.
  Ďakujem pekne za odpoveď.
  Jana

  1. Farba Chalk Paint od Annie SLoan nie je horlava. Pouzit ju mozete, na kachlickach bude drzat. Problem skor vidim vo fixacii farby – mozete pouzit vosk, ktory tiez nie je horlavy, akurat na nom bude vidiet mastnotu z vyprazania a horuceho oleja. Mozno pouzitie nejake vodourieditelneho odolneho laku by mohlo byt v poriadku. Laky vsak zvyknu zltnut:( Ak by ste si vybrali iny odtien, tak by som sa toho nebala.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code