Maľovaná dlažba v kúpelni

Lucia sa rozhodla zrenovovať staršiu dlažbu v kúpelni. Keďže sa jej nechcelo púšťať do stavebnej rekonštrukcie, rozhodla sa vyskúšať renováciu pomocou kriedových farieb Annie Sloan Chalk Paint.

Dlažbu najprv poriadne umyla, vysušila a následne sa pustila do maľovania. Na nanášanie farby použila penový valček. Ako základ použila odtieň Chicago Grey. Naniesla dve vrstvy farby. Následne spravila pomocou šablóny vzor. Na vytvorenie vzoru použila odtiene Old White, Greek Blue a Florence, ktoré trochu zosvetlila pomocu bielej Old White.

Po dokonalom uschnutí, naniesli dve vrstvy lesklého laku Annie Sloan.

Premaľovala aj časť za umývadlom, ktorú tiež dozdobila rovnakým vzorom, ktorý použila na podlahe.

Lucii ďakujeme za poskytnuté fotky 🙂 Kúpelňa po prerobení pôsobí oveľa väčším dojmom, je svetlejšia a modernejšia. Veľmi dobre zvolená kombinácia farieb a celého interéru. Za nás úplne super.

Páči sa vám to a chcete to vyskúšať? Všetko potrebné na vás už čaká v košíku.

Naše tipy:

  • pri maľovaní dlažby treba dať pozor, aby ste pri druhom nátere neprechádzali viackrát po jednom mieste, mohli by ste strhnúť predchádzajúci náter. To isté platí aj pri lakovaní, tu však prvú vrstvu laku treba nanášať opatrnejšie.
  • o takto namaľovanú dlažbu sa treba trošičku starať, keď vám niekde natečie voda, treba ju utrieť pretože dlhodobo stojaca voda sa môže dostať pod náter a znehodnotiť ho
  • na umývanie nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky anie drátenku, stačí teplá voda s trochou saponátu

(prečítané 658 krát)

5.00 avg. rating (98% score) - 2 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code