Lavička na chalupu

Pri kontajneri sme našli patinovana-lavickavyhodenú konštrukciu zo starého stolíka, trocha sme ju očistili a spevnili. Z dosák zo starej podlahy (cca. 90 ročnej!) sme urobili vrchnú dosku a policu. Nožičky dostali náter farbami Chalk Paint™ od Annie Sloan, odtieň Provence. Farbu sme zafixovali Clear Soft Wax svetlým voskom. Jemným brúsnym papierom sme prešuchli hrany a vytvorili tak jemnú patinu. Prebrúsené časti sme opäť zavoskovali.

Na vrchnej doske a polici sme použili techniku „White Wash“, aplikovali sme veľmi zriedenú farbu Chalk Paint Old White a následne sme ju zotreli suchou handrou tak, aby niekde farby ostalo viac a niekde menej. Farba tak prirodzene zvýraznila nerovnosti v starom dreve. Po uschnutí sme najprv použili Clear Soft Wax a následne Dark Soft Wax (tmavý vosk) pre efekt zvýraznenia starého dreva. Na nasledujúci deň sme lavičku ešte raz preleštili.

Ak sa chcete o tejto a mnohých iných technikách, ktoré Chalk Paint ponúkajú dozvedieť viac, odporúčame knihy, ktoré Annie Sloan napísala alebo sa prihláste na náš workshop.

(prečítané 4948 krát)

4.80 avg. rating (95% score) - 5 votes

Komentáre (2) k článku Lavička na chalupu

    1. Dobrý deň,
      mali sme tam chybnú linku, ďakujeme za upozornenie. Svetlý vosk sa používa na fixáciu farby a dodáva farbe lesk a trvácnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code