Lampióny LUMIZ

Lampióny LUMIZ inšpirované svetlom, atmosférou a holandským dizajnom. Krásny, unikátny doplnok vhodný nielen na záhradu. Sú vyrobené z trvácneho a počasiu odolnému materiálu Tyvek®, čiže v exteriéri vydržia naozaj celoročne. V prítmi sa svetlo lampiónu automaticky rozsvieti, jedinečný dizajn náhle ožije a špecifický vzor jeho tieňa rozžiari všetko navôkol. Vyberte si zo širokej ponuky rôznych modelov, dizajnov a farieb LUMIZu. Dokonalý darček. Mix & Match

Celú ponuku lampiónov nájdete v našom eshope – solárne lampióny LUMIZ.

Ako poskladať lampión LUMIZ?

Balenie obsahuje: vešiak, kovovú výstuž, tienidlo lampióna a solárny modul s baterkou.

 1. Vložte vešiak do očiek na vrchnej strane solárneho modulu a odstránte kryciu fóliu zo solárneho panelu.
 2. Otočte svoj lampión a zo spodnej strany modulu vytiahnite plastový pásik.
 3. Vložte háčiky kovovej výstuže do plastových očiek na module a celú ju zdvihnite.
 4. Roztiahnite lampión a rohy výstuže vložte do kovových očiek na tienidle lampióna.

Najčastejšie otázky k lampiónom LUMIZ

Ako funguje solárny modul?. Solárne svietenie funguje zo slnečného žiarenia, ktoré sa ukladá v dobíjateľnej batérii. Táto energia sa spotrebúva keď LED svetlo svieti za tmy. Každý lampión obsahuje baterku AAA, v ktorej sa energia uskladňuje.

Z čoho sú lampióny LUMIZ vyrobené?. Všetky lampióny sú vyrobené z materiálu Tyvek™. Ide o syntetický materiál, ktorý sa skladá z HDPE vláken. Má ideálne vlastnosti kombinujúce papier, fóliu a textil. Je veľmi silný, dlho vydrží a jeho farba sa časom a opotrebovaním nemení.

Môžem lampióny používať v exteriéri?. Áno, ich materiál je vodeodolný a jeho farba sa nemení. Dážď, sneh či silné slnko? Lampióny LUMIZ môžete pokojne nechaj zavesené vonku!

Môžem lampióny používať aj v interiéri?. Áno, ale treba počítať s tým, že na lampión vo vnútri nebude dopadať takmer žiadne priame slnečné svetlo. Kvôli tomu sa v baterke nebude ukladať energia a lampión nebude svietiť vôbec alebo iba veľmi krátko a slabšie. Priame svetlo dopadajúce na solárny modul je najideálnejšie.

Tip: K lampiónom dodávame aj LED sadu na batérie s diaľkovým ovládaním. V takomto prípade nepotrebujete slnečné svetlo a lampión bude krásne svietiť aj na chodbe či obývačke. Keď sa batéria vybije, jednoducho ju vymeníte za novú. Pomocou diaľkového ovládača si navyše viete nastaviť intenzitu svetla a časovač, ktorý lampión automaticky vypne. Ak chcete mať lampión pekne položený na stole alebo polici, môžete si k nemu dokúpiť praktický stojan. K dispozícii v prevedení kruh L, kruh S a štvorcový tanierik podľa typu lampiónu, ktorý si vyberiete.

Prečo lampión nemá gombík na zapínanie a vypínanie?. Lampióny žiaden gombík nemajú, sú ovládané zabudovaným detektorom tmy, ktorý ich podľa množstva svetla zapína a vypína.

Ako mám čistiť lampión?. Je dôležité solárny panel čistiť jemnou vlhkou handričkou, aby nedošlo k jeho poškodeniu. Materiál Tyvek môžeme čistiť rovnako, ak je to nutné. Ak chcete LUMIZ odložiť, napríklad na zimu, treba zo solárneho modulu baterku vybrať, inak by mohlo dôjsť k jej vytečeniu a poškodeniu elektronických komponentov.

Tip: efektivita batérie sa s opakovaným nabíjaním a vybíjaním znižuje. Ak baterku raz za čas vymeníte budete si lampión užívať zasa naplno.

Prosíme, aby ste dbali na životné prostredie a baterky vyhadzovali len na zberných miestach na to určených. Batérie nepatria do zmiešaného ani separovaného odpadu.

Ako dlho bude lampión svietiť za tmy?. V ideálnych podmienkach vydrží lampión 6 až 8 hodín, pokiaľ sa nabíjal na priamom slnečnom svetle aspoň 6 až 8 hodín. Jeho svetlo sa môže po 5 až 6 hodinách neustáleho svietenia zoslabiť.

V lete svieti slnko silnejšie a dlhšie, preto LUMIZ absorbuje viac energie ako počas akéhokoľvek iného obdobia. Ak je váš lampión zavesený v lete na strome, listy môžu blokovať dopadajúce svetlo a LUMIZ bude mať menej energie ako inokedy.

Tip: na strome zaveste lampión nižšie, aby listy blokovali čo najmenej svetla, alebo ho počas dňa premiestnite na slnečnejšie miesto a večer ho plne nabitý vráťte späť na strom.

Lampión bude svietiť aj počas slnečných zimných dní, napriek slabšiemu slnečnému svetlu.

Čo robiť ak lampión nesvieti?. Ak váš lampión nefunguje, skontrolujte nasledovné veci:

– Vytiahli ste plastový pásik zo solárneho modulu?
– Skontrolovali ste, či je baterka umiestnená správne v module?
– Pri kúpe lampiónu baterka nie je plne nabitá. Pokiaľ sa energia minula a lampión v tme nesvieti, treba dať solárny modul nabiť na slnko, aby sa baterka dobila. Po dobití môžete otestovať či lampión funguje tým, že rukou zakryjete solárny modul.
– Pokiaľ chcete LUMIZ zavesiť na strom, uistite sa, že solárny panel nie je prekrytý listami stromu, čo by zapríčinilo nedostatok solárnej energie v baterke. To isté platí aj keď je lampión zavesený pod strechou.
– Solárny panel na module musí byť umiestení na vrchu LUMIZu, aby naň slnečné svetlo dopadalo priamo.

Lampión sa aj tak nechce rozsvietiť?. Mohlo sa stať, že v solárnom module ostal kúsok plastového pásika, ktorý sa roztrhol, keď ste ho odstraňovali. To spôsobuje, že baterka nefunguje správne. Skontrolujte to preto podľa postupu nižšie.
1. Uvoľnite skrutku na kryte baterky.
2. Vyberte plastový kryt (môže byť trochu lepkavý kvôli silikónovému okraju).
3. V rohu medzi baterkou a kontaktnou plochou je zvyškový kus plastového pásika, ktorý treba vytiahnuť.
4. Vráťte kryt späť a priskrutkujte ho.

  Baterka je nefunkčná, môžem ju vymeniť?. Áno, solárny modul obsahuje dobíjateľnú 1.2V. (NI-MH AAA 1.2V) AAA baterku. Môžete použiť dobíjateľnú baterku s kapacitou 600-900 mAh.

  (prečítané 3627 krát)

  5.00 avg. rating (98% score) - 2 votes

  Komentáre (2) k článku Lampióny LUMIZ

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  *

  code