Kvetináč s patinou

Kamarátka a majiteľka vintage-plastovy-kvetinackaviarne Babinec nás poprosila, či by sme jej nenamaľovali lesklý plastový kvetináč v štýle vintage. „Hmm, celkom výzva“, povedali sme si, ale aspoň uvidíme, čo naše farby dokážu.

Kvetináč sme najprv celý odmastili liehovým čističom (denaturovný lieh). Následne sme naniesli prvú veľmi, veľmi zriedenú vrstvu Chalk Paint™. Prvú vrstvu sme nechali plastovy-kvetinac-s-patinouporiadne vyschnúť (aspoň tri hodinky) a potom sme kvetináč natreli druhou vrstvou, teraz už nezriedenej farby. Nerovnomerné zaferbenie sme dosiahli použitím troch odtieňov – Louis Blue, Paris Grey a Cream. Po uschnutí zavoskovali svetlým voskom (Clear Wax) a pre dosiahnutie efektu ošúchania a patiny sme na niektoré miesta použili tmavý vosk (Dark Wax).

S výsledkom sme boli my a aj naša známa veľmi spokojní. Kvetináč si môžete pozrieť priamo v kaviarni Babinec na Černockého ulici 5A  v Bratislave. No a samozrejme si môžete dať aj vynikajúcu kávu a chutný koláč!

Chalk Paint™ prekvapuje 🙂

(prečítané 3541 krát)

4.20 avg. rating (85% score) - 5 votes

Komentáre (4) k článku Kvetináč s patinou

 1. Dobrý deň ja by som potrebovala túto farbu na nábytok. Nábytok je hádam 70 rokov starý. Chcela by som na ňom vytvoriť tento efekt ako vy na kvetináči. Vedeli by ste mi prosím poradiť aké farby kúpiť. Resp čo kúpiť a presný postup? Nábytok je v tmavej farbe.
  Ďakujem
  S pozdravom Denisa Kabátova

  1. Treba si kupit viacere odtiene, take, aby spolu ladili a boli pekne aj pri vzajomnom zmiesani. Nanasajte postupne naraz vsetky odtiene, vo farbe treba robit texturu, nesmie to byt hladky nater. Postup je taky, ze stetec namocite trosku do jednej farby, malujete, potom do dalsej, opat nanaste a opat do inej a nanasate. Tak sa Vam rozne odtiene premiesavaju, niekde je to take, niekde ine, niekde sa to zmiesa a vytvori novy odtien. Dolezita je textura. Nechate to cele uschnut a potom nanesiete priesvitny vosk a potom hnedy vosk. Vyzera to mozno zlozito, ale chce to iba kus predstavivosti a hrania sa. Annie Sloan farby su prave o tom:)

   1. Ďakujem veľmi pekne a akú ral farieb ste použili na tento kvetináč? Ja by som do tejto najradšej ladila..
    Ďakujem veľmi pekne
    Denisa Kabatova

    1. Priamo v článku je to vypísané – použité boli odtiene Cream, Paris Grey a Louis Blue. Na záver priesvitný a potom ešte hnedý dark vosk. Eva

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code