Kuchyňa v novom šate

Naša klientka Zuzana sa s nami podelila o svoju skúsenosť s premenou staršej kuchynskej linky. Nám sa táto premena veľmi páči a Zuzke ďakujeme za podrobnú dokumentáciu a popis. Pokračujeme už jej slovami 🙂

Rada by som sa s Vami podelila o radosť z „novej“ kuchyne vytvorenej farbami Chalk paint od  Annie Sloan. Bola to moja premiéra s týmito farbami a s výsledkom som veľmi spokojná. Aj vďaka inšpiráciám na Vašej stránke som sa odhodlala do toho pustiť. Preto prikladám foto, možno to inšpiruje niekoho, kto váha s prerábkou.

Okrem farby na obkladačky (tá bola kúpená v Hornbachu, biela farba na obkadačky) je všetko vytvorené kriedovými farbami Annie Sloan. Na zafixovanie farby na linku som použila priesvitný vosk, ktorý som nanášala handričkou, na dlažbu lesklý lak. Lak by som z vlastnej skúsenosti  odporúčala nanášať valčekom, nie štetcom. Je to oveľa jednoduchšie.

Farbu na linku som použila mix Svenska Blue + Old White, na dlažbu Old Violet, Old White a Graphite a šablónu Amsterdam. Tu by som si možno vybrala aj inú, ale nakoľko rozmer dlažby bol 33x33cm, nebol veľký výber. Vymenila som aj batériu, varnú dosku, pracovnú dosku a úchytky. Žiaľ, nemám obrázok celej pôvodnej linky, nenapadlo mi odfotografovať si ju celú v pôvodnom stave, ale z fotografií si možno predstaviť pôvodný  a súčasný stav.

A stálo to za to! Kuchyňu používame v takomto vynovenom stave už 4 mesiace a zatiaľ všetko v poriadku. Uvidíme časom :).

Náš tip: obkladačky môžete namaľovať aj Annie Sloan kriedovými farbami a na záver použite lak. Aj na obkladačky, aj na linku, ak ste v kuchyni varení pečení. Lak predsa len znesie viac:)

(prečítané 1546 krát)

4.25 avg. rating (86% score) - 8 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code