Koberec namaľovaný na podlahe

Na podlahe v obchode máme staré, nepekné linoleum, ktoré sme sa rozhodli oživiť maľovaným kobercom. Ako podkladovú farbu sme zvolili odtieň Chalk Paint™ Provence, vzor cez šablónu je namaľovaný kombináciou Arles a Napolenic Blue. Na záver sme podlahu ošetrili dvoma tenkými vrstvami laku, každú sme nanášali s odstupom 24 hodín. Pred samotným lakovaním je potrebné nechať náter poriadne uschnúť, aspoň cez noc. Ak by náter nebol dostatočne suchý, lak by sa mohol začať odlupovať. Lak nanášame lakovacím valčekom (musí mať také jemné chĺpky) v tenkej vrstve.  Je dobré nasiesť radšej dve tenučké vrstvy ako jednu hrubú. Takto ošetrená podlaha sa dá normálne pozmývať a znesie bežné domáce zaťaženie. Lak samotný nie je vhodný na miesta s veľkým výskytom vody, občasné zmočenie ale znesie. V obchode máme túto podhladu namaľovanú cca. pol roka a zatiaľ pekne drží.

Linoleum nie je ideálnym materiálom na maľovanie ako napríklad drevo, či betón. Nie je to porézny nasiakavý povrch, ale to, ako na ňom farby držia nás milo prekvapilo:)

(prečítané 3675 krát)

5.00 avg. rating (99% score) - 6 votes

Komentáre (4) k článku Koberec namaľovaný na podlahe

  1. Dobrý deň, ďakujem za inšpiráciu. Tiež by som chcela premaľovať dlažbu v kancelárii. Myslíte, že by to mohlo vydržať? Prípadne dá sa použiť na záver nejaký ochranný náter proti oteru? Viete mi prosím poradiť kde by som zohnala také veľké šablóny na podlahu? Ideálne nejaký orientálny vzor. Ďakujem Alena

    1. Dobry den, v obchodiku mame namalovanu aj dlazbu a pekne drzi. Pouzite farbu Chalk Paint z nasej ponuky, potom cez sablonu naneste vzor a na zaver musite dat lak, mame leskly alebo matny. Sablony skuste na dizzy duck design z UK, maju krasne na vyber.

    1. Farba na linoleu stále pekne drží. Dlažba býva bezproblémová. Jedine ak sa jedná o veľmi lesklý a hladký typ dlžby, tak tam by to mohli byť komplikovanejšie, ale inak určite chodte do toho:) Eva

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

code