Jedna stena šablónová :)

Miriam absolvovala náš online workshop na diaľku a po nie dlhom otáľaní sa rozhodla premaľovať jednoduchú jednofarebnú stenu v obývačke. Mailikom sa nám ozvala a diskutovali sme možnosti, či je na stenu za gauč, kde sa občas šuchne nejaká tá hlava alebo vankúš, vhodná Chalk Paint farba alebo len špeciálna stenová Wall Paint farba.

Wall Paint farby sú veľmi odolné umývateľné, na záťažové miesta ideálne. Miriam však vedela, že stenu chce spestriť vzorom cez šablónu, stena nebola veľmi veľká a veľké balenie Wall Paint farby by bolo zbytočné. Preto sa po našej rade rozhodla pre alternatívu využiť Chalk Paint aj na stenu, pretože aj keď sa kde tu nejaký vankúš o stenu šuchne, medzi vzormi na stene sa taká maličkosť poľahky stratí.

Miriam teda stenu namaľovala Chalk Paint farbou v odtieni Duck Egg Blue, použila šablónu Spring z našej ponuky, na vzory použila odtiene Old White, English Yellow a Aubusson Blue. A ešte nejakú, tú presne nevieme:) Farbu cez šablónu nanášala šablónovacím štetcom.

Stenu na záver už nijako neupravovala.

Náš tip 1 : ak maľujete stenu farbou Chalk Paint, rátajte s vyššou spotrebou, steny bývajú viac nasiakavé. Ak maľujete Chalk Paint farbou nábytok, výdatnosť je 13m2/liter, pri stene je však výdatnosť nižšia, naše skúsenosti ukázali, že výdatnosť je cca 9m2/liter.

Náš tip 2 : ak chcete dosiahnuť na stene luxusný umývateľný vzhľad, nalakujte ju Annie Sloan lakom. Stena bude umývateľná, krásne lesklá a bude pôsobiť veľmi luxusne:)

(prečítané 471 krát)

5.00 avg. rating (97% score) - 1 vote

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code