IOD Pečiatky

Pre niekoho, kto IOD pečiatky nikdy nepoužíval a nepozná ich, tak sú to presne to čo si pod tým predstavujete:) Pečiatky. Podobné ako tie, ktoré ste používali v detsve.

Výhodou je, že IOD pečiatky môžete použiť na čokoľvek od nábytku po rôzne bytové dekorácie, textílie, steny až pod zdobenie jedla. Pečiatky sú vyrobené z materiálu vhodného pre styk s potravinami (nepoužívajte rovnakú sadu na jedlo a farby). Opatrne však, nie sú vhodné do príliš vysokých teplôt – mohli by sa rozpustiť. Nedávajte ich ani do umývačky riadu.

Celú ponuku pečiatok nájdete v našom obchodíku.

Príprava je dôležitá

Pred odlepením pečiatky z fólie ju zľahka prebúste jemným brúsnym papierom, prejdite zľahka v obchod smeroch. Je to dôležité pre pekné rovnomerne celistvo otláčané vzory. Ak chcete pečiatku použiť, odlepte ju od podkladovej fólie. Možno to pôjde ťažko, ale nebojte sa, fólia je dostatočne pevná a pečiatky sú ohybné.

Ako s pečiatkou pracovať na rôznych povrchoch

Veľká plastová podložka – použite ak idete pečiatkovať rovný povrch alebo napr. Ak idete pečiatku použiť na farbenie látok, ktorú máte na rovnom povrchu.

Voľné použitie pečiatky bez podložky – pečiatkujte ak dekorujete nerovný, oblý povrch a potrebujete pracovať s ohybnou pečiatkou. Ako podklad môžete použiť vystrihnutý kúsok z fólie, na ktorom je pečiatka uchytená a ktorá vám poslúži ako “rúčka” na pečiatku.

S čím môžem pečiatkovať?

Môžete použiť buď farby Chalk Paint od Annie Sloan. Na pečiatku penovým valčekom naneste jemnú vrstvu farby a jednoducho otlačte na podklad. Dajte pozor, aby ste farbu nedali aj na plochy vedľa, aby ste farbu naniesli iba na vzor, ktorý chcete otlačiť. V tomto prípade platí, že praxou to určite zdokonalíte:). Chce to len skúšať rôzne popvrchy, rôzne množstvo farby a nájdete ten svoj spôsob.

Inou možnosťou je na otláčanie používať IOD atramenty. Atrament nanesiete na podušku, rovnomerne rozotriete a nafarbenou poduškou atrament jemným prikladaním nanesiete na pečiatku. Pri používani atrmantov treba rátať s jemne priesvitnejším výsledkom ako pri použití farby, čo je však pri niektorých projektoch vyslovene žiadúce.

Ako sa o pečiatky starať

Pečiatky po použití vždy umyte v teplej mydlovej vode, usušte ich a suché nalepte na fóliu, na ktorej boli nalepené. Skladujte ich pri bežnej izbovej teplote, neskladujte v príliš teplom prostredí, nevystavujte ich slnku.

(prečítané 1271 krát)

5.00 avg. rating (97% score) - 1 vote

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code