In love with Amsterdam Green

Naša známa prepadla jednému z odtieňov z palety Annie Sloan a ako to už býva, keď raz začneš, tak nevieš prestať:) Začalo to prerábkou bytu na prenájom, tu za obeť padla kuchynská linka aj s obkladačkami, potom prišla na rad celá kúpeľňa, pokračovalo to stenou v spálni a zatiaľ to skončilo pri stene v chodbe. Ale ona určite neskončila:)

Doma dve maličké deti, v hlave kvietky, pomocou ktorých tvorí vlastnú značku www.bloomdesign.sk a v ruke štetec. O 16tej bola v našom obchodíku po plechovku s farbou a už večer nám poslala fotky premaľovanej a venčekom ozdobenej chodby. Šikovnica je to:)

A toť prehľad všetkého čo Amsterdam Green zafarbila. Použité boli Chalk Paint kriedové farby na kuchyňu, obkladačky v kuchyni aj kúpeľni a na stenu v chodbe Wall Paint farba na stenu, ktorá je veľmi odolná a umývateľná. Tento odtieň už v rámci stenových farieb končí, preto ak vás zaujala, je tu posledná šanca na nákup:)

Naše tipy: maľovanie obkladačiek v kúpeľni okolo vane kde najviac špliecha voda je ozaj hraničným a skutočne len dočasným riešením. Na záver vždy použite Annie Sloan lak aspoň v troch vrstvách a celý náter nechajte počas prvých cca dvoch týždňov dobre dozrieť a vytvrdnúť. Používanie takto namaľovanej kúpeľne si aj neskôr vyžaduje šetrnejšie zaobchádzanie, utieranie steny po sprchovaní a podobne. Náter je totiž háklivý ak na ňom dlhodobo stojí voda.

(prečítané 914 krát)

5.00 avg. rating (98% score) - 2 votes

Komentáre (2) k článku In love with Amsterdam Green

  1. Dobrý deň. Kúpili sme chatu a obývačka je celá obložená drevom, ktoré už má nie peknú žlto-oranžovú farbu. Drevo je natreté, ale neviem čím, ale nelúpe sa. Neviem, ktorá farba by bola vhodnejšia na natretie týchto stien Wall Paint alebo Chalk Point? V stene sú ešte dvierka do skriniek, kde okraje dvierok by som chcela trošku zvýrazniť patinou s tmavým voskom a na dvierka použiť dekupáž. Na zafixovanie by som použila v konečnej fáze na dvierka lak.

    1. Dobrý deň, na ten drevený obklad určite odporúčam použiť Chalk Paint farbu, tá chytá aj na lakované a hladšie povrchy. Naniesť ju tak, aby bol pôvodný podklad prekrytý (cca 2 vrstvy podľa zvoleného odtieňa). Ak je stena namáhaná a potrerbujete ju občas umyť, tak použite pokojne vosk:) Eva

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code