Hnedý vosk na surové drevo

Pri prerábke tejto lavičky mi napadlo, že vám ukážem aký efekt sa dá vytvoriť pomocou aplikácie hnedého Chak Paint vosku na surové drevo. Lavičku som maľovala v jednoduchom, skôr modernom dizjne a v posledných časoch ma veľmi oslovujú tmavé odtiene, rozhodla som sa pre čiernu. Z palety Chalk Paint farieb od Annie som siahla po Athenian Black, uhľovo – čiernom odtieni. Lavička bola úplne nová, takže nebola potrebná žiadna špeci príprava. Len som ju povysávala od prachu, ktorý tam po brúsení stolárom ostal:) A papierovou páskou som olepila podsedák, aby sa tam farba nedostala.

Na celú lavičku okrem podsedáku som naniesla jemne vodou nariedenú farbu a nechala ju uschnúť. Na podsedák som urobila pomocou šablónky vzor. Následne som exponované miesta a hrany prebrúsila zeleným brúsnym vankúšikom pre vytvorenie jemnej patiny, odprášila a prišlo na rad voskovanie. Nepoužila som priesvitný Chalk Paint vosk, ale rovno som siahla po hnedom dark vosku. Ten farbu ešte krásne stemnil a zvýraznil kresbu dreva na prebrúsených miestach a na sedacej časti. Vosk som naniesla všade voskovacím štetcom a následne bavnlenou handričkou ešte povtierala, povtláčala do kresby dreva. Prebytočný vosk som handričkou postierala dolu. Milujem tú krebu dreva, ktorá voskom krásne vynikne:)

Naše tipy:
ak sa vám hnedý vosk zdá byť príliš tmavý, zmiešajte ho s priesvitným voskom a získate svetlejší jemnejší odtieň
a čo tak vyrobiť si farebný vosk? Vmiešajte do priesvitného vosku trošku Chalk Paint farby a budete mať vosk farebný
ak aplikujete hnedý vosk na sedaciu časť, nechajte vosk dobre vytvrdnúť, aby vám neušpinil oblečenie alebo dajte na hnedý vosk ešte tenkú vrstvičku priesvitného vosku
voskovaný nábytok je vhodný iba do interiéru, vosk nemá rád príliš veľa slniečka a vody:)
lavička je na predaj. Ak by sa vám hodila v inej farbe, ozvite sa a pošleme vám možné dekory a rozmery.

(prečítané 1418 krát)

5.00 avg. rating (98% score) - 3 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code