Boho folk skriňa

Do našej novej spálne sme si namaľovali skriňu s výrazným folkovým vzorom. Skriňu sme namaľovali novým odtieňom  z palety Annie Sloan farieb Oxford Navy. Ornament sme vytvorili cez šablónu pomocou malého penového valčeka. Na ornament sme použili odtieň Old White. Táto tmavo tmavo modro biela kombinácia evokuje tradičné slovenské vidiecke ornamenty, ale veľmi sa hodí aj do „boho folk“ štýlu, ktorý sa nám veľmi páči. Na záver je celá skriňa zavoskovaná priesvitným voskom.

Pôvodná skriňa bol nový kus nábytku povrchovo upravený iba priesvitným lakom.  Lak sme nebrúsili, skriňu sme len umyli. Celý tento redizajn trval asi 5 hodín. Je to kus práce, ale výsledok nás veľmi teší. Navyše to vôbec nie je zložité, chce to len „trochu“ trpezlivosti. A ako podotkol náš kamarát „Táto skriňa sa bude dediť“ :).

Príjemné tvorenie!

(prečítané 2216 krát)

5.00 avg. rating (98% score) - 2 votes

Komentáre (6) k článku Boho folk skriňa

  1. Dobrý deň, veľmi efektné, dobrá práca,
    aký lak alebo vosk ste použili na farbu?
    ďakujem a prajem veľa úspešných realizácií
    Emília

    1. Dobrý deň, na zafixovanie farby sme na záver použili priesvitný vosk, ktorý používame s farbami Annie Sloan najčastejšie. Lak používame primárne na podlahy alebo do exteriéru. A ďakujeme za milé slová 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code