Príbeh jednej vitríny

Túto ikeácku vitrínku vlastníme už zopár rôčkov, vlastne je to taký  prvý spoločný kus nábytku, ktorý sme si spolu zadovážili:) Slúžil nám veľmi dlho, najprv ako knižnica, potom ako skrinka na hračky, potom ako vitrína v kuchyni a nakoniec sa vitrína prepracovala až k nám na chalupu, nakoľko do nového bytu sa už veľkostne nehodila.

Na chalupe však tento kus nábytku pôsobil trošku cudzo. Začali sme vitrínu používať ako skriňu na oblečenie. To nás však rušilo, keď cez sklenené dvierka bolo vidieť celý nepekný farebný obsah starých tričiek:)  A tak sme sa rozhodli trošku ju pozmeniť, keď už máme po ruke také skvelé farby, ktoré chytajú takmer na každý povrch. Vitrínu som iba poumývala od prachu a rovno som začala maľovať. Na drevených častiach farba chytala bezproblémovo, avšak sklo ako absolútne nenasiakavý povrch chcel trošku trpezlivosti. Musela som naniesť 2 vrstvy farby zvonku a 2 vrstvy farby zvnútra. Sklo je priesvitné a po dvoch vrstách, keď som otvorila dvierka a presvietilo ich slniečko, bolo vidieť nepekné šmuhy od štetca. Preto som dala tie dve vrstvy farby na sklo aj zvnútra.

A potom prišla tá pekná zábavná časť. Mala som chuť na niečo letné, trošku romantické a preto som sa rozhodla skriňu ošablónovať lúčnymi kvetmi. Tie sú najkrajšie vo váze, ale aj skrini dodajú úplne inú atmošku. Šablóna, ktorú som sa rozhodla použiť je však vo veľkom formáte a preto som si ju rozstrihala na menšie časti. Pracovalo sa s ňou oveľa ľahšie a mohla som si jednotlivé kvetinové motívy ľubovoľne kombinovať. Odtiene som si hocijako zmiešavala, držala som sa však v medziach šedých, bielych, zelenkavých a jemne ružovkavých a fialkových odtieňov.

Keď už som bola s výsledkom spokojná, celú skriňu som zavoskovala priehľadným Chalk Paint voskom. Tento romantický štýl nie je úplne mojou srdcovkou, ale chvíľku si skriňu nechám určite v tomto stave. A keď sa mi zunuje jej romantický ráz, opäť ju premaľujem. Nebude to nič nezvyčajné a nebude to prvý krát:) Aj náš vkus a momentálny stav interiéru sa mení, tak uvidíme:))

Použité odtiene z palety Annie Sloan Chalk Paint farieb:
Versailles – na celú plochu skrine
Henrietta, Amsterdam Green, Graphite, Old White, Rodmell – na kvetiny
Chalk Paint Clear priehľadný vosk na zafixovanie farby
šablóna Lúka

(prečítané 1916 krát)

5.00 avg. rating (98% score) - 3 votes

Komentáre (2) k článku Príbeh jednej vitríny

  1. Dobrý deň. Chcem sa opýtať,že či sa dá Vašími farbami natrieť aj krbová piecka a ak aký typ farby. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď

    1. Dobry den, krbova piecka sa Annie Sloan farbami natriet neda, nakolko pri kureni je teplota prilis vysoka a nater by pravdepodobne popraskal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code