Aký poklop na žumpu?

Esteticky kryt na zumpuPri stavbe žumpy alebo podobnej podzemnej nádrže sa nevyhneme tomu, že nám na trávniku pribudne poklop vstupného otvoru. Aby poklop nezavadzal pri chodení alebo údržbe trávnika a zároveň bol aj esteticky prijateľný, môžeme spraviť tkzv. duplovaný poklop.

V princípe ide o to, že okolo pôvodného poklopu spravíme drevený rám, ktorý uložíme do roviny s okolitým terénom a do tohoto rámu vyrobíme kryt. Výroba je jednoduchá, postačuje pár dosiek, klincov a trochu šikovná ruka. Takto upravený kryt na žumpu nezavadzia a je esteticky prijateľnejší ako plastový alebo kovový poklop.

Ako na to:

1. Vyrobte drevený rám, ktorý bude pohodlne väčší ako originálny poklop. Z vnútornej strany rámu pribite latky, ktoré budú slúžiť ako doraz na umiestnenie krytu.

2. Z dosák vyrobte kryt, ktorý bude do rámu presne zapadať. Dosky uložte k sebe a spojte krížom ďalšou doskou. Aby sa kryt nehýbal a „nestrácal“ pravý uhol pribite šikmo ešte jednu dosku, tkzv. zavetrovanie.

3. umiestnite rám na miesto, zafixujte po bokoch kolíkmi a zasypte zvonkajšej strany zeminou. Dajte pozor, aby ste nechali nad pôvodným poklopom dostatok miesta na nový drevený kryt.

A hotovo!

(prečítané 6229 krát)

4.40 avg. rating (89% score) - 5 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code