Ako vytvoriť textúrovaný starý náter

Komodku som kúpila cez slovenskú fanúšikovskú facebook skupinu Annie Sloan a rozhodla som sa z nej urobiť mierne elegantný kúsok. Čo to som aj v návale práce pofotila, tak popíšem postup ako niečo podobné vytvoriť:) Komodu som nijak špeciálne nepripravovala, iba som ju umyla jarovou vodou. Takéto povrchy sa maľujú ľahko a farba krásne chytá.

Na maľovanie som používala oválny najmenší štetec Annie Sloan. Má prírodné štetiny, krásne sadne do ruky a dá sa s ním vo farbe vytvoriť krásna textúra, čo som chcela dosiahnuť. Maľovala som Chalk Paint farbami odtieňom Chateau Grey prvú vrstvu. Tá urobila perfektný krycí podklad. Nakoniec som však finálne rozhodnutie zmenila a siahla som po odtieni Florence. Spolu s Florence som používala aj odtiene Antibes Green a Giverny a občas som štetec namočila aj do iného odtieňa, pekne sa to potom priamo na nábytku premiešava, takže to vyzerá nerovnomerne a farba má vždy trošku iný odtieň.

Farbu som nanášala hustú, nepridávala som žiadnu vodu, išlo o to dosiahnuť textúru, nie mať náter hladký (voda sa do farby pridáva, keď to chcete mať pekné hladké). Keď to bolo suché, trošku som sa pohrala technikou suchého štetca a oranžovou Barcelona Orange. Suchým štetcom som zvýraznila textúru okolo úchytiek, na hranách, frézovaniach. Na záver som komodku zavoskovala priesvitný voskom (môžete použiť rovnaký štetec ako na farbu, ale musí byť suchý) a kvôli ešte výraznejšej patine som použila hnedý vosk, ktorý krásne vojde do všetkých záhybov a zvýrazni ešte viac všetky ťahy štetca.

No a na záver trošku lesku Ten som dosiahla tiež suchým štetcom a metalickým voskom vo farbe teplé zlato. No a hotovo, celá premena zabrala pár hodín aj s prestávkami na schnutie. A ešte som zabudla na malú milú čerešničku na torte. Tou je vzor otlačený na bokoch všetkých šuflíčkov oranžovou Barcelona Orange pomocou IOD pečiatky Kindest Regards. Všetko potrebné nájdete v pripravenom košíku, samozrejme môžete si farbičky a zloženie upraviť podľa seba:)

Dúfam, že som inšpirovala a nájdete odvahu do podobnej premeny sa pustiť. A ak si netrúfate, príďte k nám na workshop nových techník, všetko potrebné k tomu vás tam naučíme:)

(prečítané 443 krát)

5.00 avg. rating (98% score) - 2 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code