Ako voskovať

Annie Sloan vám vo videu ukáže ako postupovať  pri voskovaní vášho nábytku.  Všetko čo k tomu budete potrebovať je vosk Chalk Paint® Wax, voskovací štetec Chalk Paint® Wax Brush a nechlpatú handričku.

  1. Ako prvé skontrolujte, či je farba na vašom nábytku zaschnutá. Na dotyk by ste to mali vedieť spoznať. Annie si zvolila priesvitný vosk Clear Chalk Paint® Wax, ktorý bude vmasírovávať do náteru.
  2. Voskovať môžete pomocou nechlpatej handričky alebo s voskovacím štetcom. Máte na výber z dvoch štetcov na voskovanie – veľký Large Chalk Paint® Wax Brush alebo malý Small Chalk Paint® Wax Brush. Annie si zvolila väčší štetec, pretože sa s ním lepšie pracuje pokiaľ ide o väčšie rovné plochy, ktoré neobsahujú záhyby a malé detaily, do ktorých by musela zachádzať.
  3. Na špičku štetca naneste vosk, ktorý postupne rozotierajte rovnakým smerom. Nie je nutné príliš tlačiť, stačí ľahko vtierať. Voskujte radšej v menších plochách a vždy prebytočné množstvo vosku zotrite nechlpatou handričkou. Takto postupujte až kým nebude pokrytá celá plocha nábytku. Ak chcete dosiahnuť vysoký lesk, na druhý deň preleštite čistou handričkou.

(prečítané 441 krát)

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code