Ako používať biely vosk

Biely vosk dodá nábytku prímorský nádych. Pozrite sa s nami, ako je možné premeniť stoličku z tmavého chladného dreva na éterický doplnok vhodný na letnú terasu.

  1. Vyberte si odtieň, s ktorým budete pracovať na vašom projekte. V našom prípade, bola stolička maľovaná vrstvou odtieňa Olive. Použite oválny štetec Bristle Chalk Paint® Brush a maľujte v rôznych smeroch, aby ste vytvorili textúru.
  2. Prvý náter nechajte poriadne preschnúť. Na dotyk by ste mali cítiť, či je povrch už suchý.
  3. Následne naneste vrstvu bieleho vosku White Chalk Paint® Wax. Môžete využiť 2 spôsoby – buď nechlpatou handričkou alebo voskovacím štetcom Chalk Paint® Wax Brush. Keď sa jedná o nábytok, ktorý má ornamenty a ťažko dostupné miesta, je lepšie zvoliť si voskovací štetec. Biely vosk sa nanáša priamo na maľovaný povrch, nie je potrebné pod neho dávať priesvitný vosk ako v ostatných prípadoch.
  4. Vosk nanášajte rôznymi smermi, aby sa dostal do záhybov a štruktúry na povrchu. Nechajte ho chvíľku postáť a následne jemne zotrite prebytočnú vrstvu.
  5. Nakoniec nechajte voskovaný povrch dobre dozrieť. Tento proces zaberie tak 5-21 dní. Dovtedy samozrejme môžete nábytok používať, správajte sa k nemu ale troška šetrnejšie. Ak sa voskovaný povrch zašpiní, očistite ho teplou vodou s prídavkom saponátu a navlhčenou handričkou.

(prečítané 299 krát)

5.00 avg. rating (97% score) - 1 vote

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code